تقاضای دلار پس از داده‌های ضعیف فعالیت چین، احساسات ریسک را کاهش داد. Investing.com

به دنبال افزایش 0.4 درصدی در روز گذشته، 0.2 درصد کاهش یافت و به 1.2384 رسید، در حالی که 0.4 درصد کاهش یافت و به 0.6494 رسید.

لایحه تعلیق سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری آمریکا اواخر روز سه‌شنبه زمانی که کمیته قوانین مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوری‌خواهان با 7 رای موافق در برابر 6 رای به تصویب آن به صحن مجلس نمایندگان برای رای‌گیری در روز چهارشنبه رای داد، به تصویب رسید.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل معاملات روز چهارشنبه اروپا پس از اینکه داده‌های ضعیف فعالیت چین به احساسات ریسک ضربه زد، افزایش یافت، در حالی که توافق سقف بدهی ایالات متحده مانع مهمی را برطرف کرد.

سایر ایالت‌های آلمان نیز قرار است داده‌های CPI خود را اواخر چهارشنبه منتشر کنند، که به همراه و اعداد قبل از انتشار روز پنجشنبه به اوج می‌رسد.

با 0.2% کاهش به 139.47 معامله شد که در جلسه قبل تا 140.93 صعود کرد، قبل از گزارشی که نشان داد مقامات ژاپنی “از نزدیک حرکات بازار ارز را زیر نظر خواهند داشت و در صورت نیاز پاسخ مناسب خواهند داد.”


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-in-demand-after-weak-chinese-activity-data-dent-risk-sentiment-3094438

لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند روز چهارشنبه در مصاحبه با فایننشال تایمز گفت که دلیل قانع‌کننده‌ای برای انتظار برای اجرای یک افزایش دیگر نرخ بهره نمی‌بیند.

این خبر، همراه با کاهش روز سه شنبه، از مقامات بانک مرکزی اروپا حمایت می کند که می گویند جهش تاریخی قیمت این قاره در حال محو شدن است و افزایش نرخ بهره به زودی پایان می یابد.

با 0.3% افزایش به 7.0979، یوان پس از عبور از سطح 7.1 برای اولین بار از اواخر نوامبر، به پایین ترین سطح شش ماهه سقوط کرد.

بخوانید:  پتانسیل صعودی XAG/USD از پایین ترین حد یک هفته اخیر محدود به نظر می رسد

این ضعف در بخش مهم تولید، که محرک کلیدی رشد محلی است، به این معنی است که فعالیت‌های تجاری در دومین اقتصاد بزرگ جهان نیز کاهش یافته است و به احساسات ریسک به نفع دلار امن ضربه می‌زند.

این امر احتمال نکول فاجعه‌بار ایالات متحده را کمتر می‌کند، اما همچنین می‌تواند به ادامه افزایش نرخ‌های بهره با بالا ماندن تورم کمک کند و به دلار کمک کند.

در ساعت 03:55 ET (07:55 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند، 0.2 درصد افزایش یافت و به 104.300 رسید، درست پایین تر از بالاترین رقم دو ماهه 104.420 که در اوایل هفته مشاهده شد.


© رویترز

پس از آنکه ایالت نوردراین وستفالن آلمان، پرجمعیت‌ترین ایالت این کشور، نرخ تورم سالانه 5.7 درصدی را در ماه مه ثبت کرد که به میزان قابل توجهی کمتر از 6.8 درصد پیش‌بینی‌شده و نرخ قبلی تجدیدنظر شده 6.7 درصدی بود، در جاهای دیگر، 0.5 درصد کاهش یافت و به 1.0685 رسید.

داده های منتشر شده در اوایل چهارشنبه نشان داد که چینی ها برای دومین ماه متوالی در ماه مه و با سرعتی شدیدتر از ماه قبل کاهش یافتند.