تعدیل دیگر در CPI اصلی کمک می کند تا مجدداً تأیید شود که USD به اوج خود رسیده است – TD Securities

“در کوتاه مدت، ما فکر می کنیم USDJPY سنگین باقی خواهد ماند و خطر شکست قابل توجه تری در 200 روز را به همراه خواهد داشت، به خصوص اگر نظرسنجی Tankan گذر قیمت بیشتری را نشان دهد (قیمت های تولید در حال حاضر در بالاترین حد چند دهه قرار دارند). از نظر استراتژیک، ما فکر می‌کنیم که موضوع واگرایی بر ین (از سمت صعودی) تسلط خواهد داشت، زیرا تورم در جاهای دیگر به اوج می‌رسد (در حالی که در ژاپن بیشتر می‌شود) و بانک‌های مرکزی جهانی کاهش می‌یابند یا انقباض را متوقف می‌کنند (در حالی که BOJ YCC را تغییر می‌دهد).

“این چاپ خطری را برای جلسه آتی فدرال رزرو مطرح می کند زیرا ادعاهای مربوط به نرخ ترمینال “تا حدودی بالاتر” قیمت گذاری سخت تر می شود. موقعیت یابی دلار آمریکا بیش از حد مجاز است، اما با این خطر که بانک مرکزی اروپا در این هفته سخاوتمندانه تر از فدرال رزرو به صدا درآید و عمل کند به این معنی است که برگشت دلار سخت‌تر نیست.»

داده های تورم از ایالات متحده که در روز سه شنبه منتشر شد نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده در ماه نوامبر 0.1 درصد کمتر از 0.3 درصد اجماع بازار افزایش یافته است. به گفته تحلیلگران TD Securities، تعدیل دیگری در CPI ماهانه ماهانه کمک می کند تا مجدداً تأیید شود که اوج دلار آمریکا اینجاست.

نقل قول های کلیدی:

برای EURUSD، 1.0620 باید مقاومت و محور کوتاه مدت کلیدی باشد، اما یورو یکی از اولین مواردی بود که منجر به کاهش عملکرد دلار شد، بنابراین خطر اینجاست که این حرکت از نظر تاکتیکی بالغ شده است. ما فکر می‌کنیم که این احتمال در برخی از متقاطع‌ها مانند ین وجود دارد.”

بخوانید:  محمد العریان می گوید احتمال رکود اقتصادی آمریکا به طرز ناراحت کننده ای زیاد است


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-another-moderation-in-core-cpi-helps-reaffirm-usd-has-peaked-td-securities-202212131640