تصمیم فدرال رزرو و نمودار نقطه ای پیامدهای زیادی در بازار دارند

Eren Segezer، تحلیلگر ارشد نشست اروپا در FXStreet، چشم انداز خود را برای EUR/USD به اشتراک می گذارد: «با توجه به ریسک رویداد بانک مرکزی، جفت EUR/USD با سوگیری مثبت به راحتی بالای 1.0700 معامله می شود. شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه نزدیک به 60 باقی می ماند و نشان می دهد که این جفت قبل از اینکه از نظر فنی بیش از حد خرید شود، فضای بیشتری در جهت صعودی دارد.

با پیش نمایش مطبوعات پاول، «اگر مبارزه با تورم یک اولویت اساسی باشد، حتی اگر منجر به رکود شود، سهام سقوط می کند و گرینبک افزایش می یابد. ایلام خاطرنشان کرد: چنین پیام روشنی نیز شانس کمی دارد. “من انتظار دارم پاول تاکید و زمان قابل توجهی را به بازار کار اختصاص دهد – دومین ماموریت رسمی فدرال رزرو، در کنار ثبات قیمت.، او می تواند حرکت های بعدی بانک را به اطلاعات مشاغل و نه صرفا بانک ها در مقابل تورم مرتبط کند.”

موقعیت بازار نشان می دهد که چنین تصمیمی در حال حاضر تا حد زیادی قیمت گذاری شده است، و در را برای واکنش قابل توجهی به ارتباطات فدرال رزرو، خلاصه تجدید نظر شده پیش بینی های اقتصادی (SEP) و کنفرانس مطبوعاتی رئیس جروم پاول در رابطه با اقدامات سیاست آتی باز می کند.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، احتمال افزایش 25 bps در این هفته در حدود 84٪ است، یک شانس تقریباً قطعی. برای نشست 22 مارس، بازار در حال حاضر تنها با احتمال 16 درصد قیمت گذاری است که فدرال رزرو نرخ سیاست خود، نرخ وجوه فدرال را بدون تغییر در محدوده 4.5٪ -4.75٪ رها کند.

به گفته Yohay Elam، تحلیلگر FXStreet، «پس از واکنش اولیه، تمرکز بر پیش‌بینی نرخ بهره معطوف خواهد شد. من انتظار دارم که هیچ تغییر قابل توجهی برای سال 2023 وجود نداشته باشد – فدرال رزرو احتمالاً در مورد امتناع از کاهش هزینه های استقراض در سال جاری به سلاح های خود پایبند خواهد بود. با اعلام نرخ بهره نزدیک به 5.5 درصد، فدرال رزرو به انتقال پیام اطمینان ادامه خواهد داد. می‌تواند پیش‌بینی‌های خود را برای سال‌های 2024 و 2025 کاهش دهد – اما بازارها چندان دور از انتظار نیستند.

بخوانید:  UMich آخرین تمایل مصرف کننده ژانویه 64.9 در مقابل 64.6 مورد انتظار است

با این وجود، یک طرح نقطه‌های جنگ‌طلب همراه با اطمینان پاول مبنی بر اینکه آن‌ها بر رام کردن تورم تمرکز خواهند کرد، باید به دلار آمریکا کمک کند تا قدرت بیشتری پیدا کند و باعث شود این جفت ارز به سمت جنوب حرکت کند. در این سناریو، میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) احتمالاً به عنوان پشتیبانی پویا در حدود 1.0700 عمل می کند. بسته شدن روزانه زیر آن سطح می‌تواند در را برای یک لغزش طولانی به سمت 1.0600 (SMA 100 روزه) و 1.0540 (سطح استاتیک) باز کند.

تورم همچنان یک مشکل بزرگ برای فدرال رزرو است. ما طرفدار افزایش 25 واحدی در ثانیه هستیم. FOMC با توجه به تحولات اخیر در مورد مسیر اقدام مناسب بحث خواهد کرد. افزایش نوسانات و در نتیجه شرایط مالی سخت تر، ورود به جلسه می تواند باعث شود ما فکر می کنیم فدرال رزرو تاکید خواهد کرد که تصمیمات آتی نرخ بهره به داده ها و عملکرد سیستم مالی بستگی دارد.”

تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره: آنچه در بازارها در چهارشنبه، 22 مارس باید بدانیم

  • دلار آمریکا (USD) هفته گذشته متحمل ضررهای سنگینی شد که تحت فشار کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و قیمت گذاری مجدد چشم انداز نرخ فدرال رزرو پس از سقوط بانک سیلیکون ولی و بانک امضا بود.
  • در حالی که سرمایه گذاران در آستانه اعلام سیاست های فدرال رزرو به حاشیه می روند، شاخص دلار آمریکا زیان های خود را تثبیت می کند.
  • معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده پس از افزایش ریسک روز سه شنبه و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همچنان بالای 3.5 درصد در نوسان است.
  • سند اقتصادی اروپا در روز چهارشنبه هیچ گونه اطلاعاتی را منتشر نخواهد کرد که به واکنش دلار آمریکا به فدرال رزرو اجازه می دهد تا اقدام EUR/USD را هدایت کند.
بخوانید:  S&P Manufacturing PMI در آوریل به 50.4 رسید، PMI ترکیبی به 53.5 بهبود یافت.

جلسه فدرال رزرو چه زمانی است و چگونه می تواند بر EUR/USD تاثیر بگذارد؟

در ماه دسامبر، SEP فدرال رزرو نشان داد که دیدگاه متوسط ​​نرخ سیاستی در پایان سال 2023، نرخ پایانه، 5.1 درصد بوده است، از 4.6 درصد در سپتامبر سپتامبر. در این مرحله، بازنگری رو به بالا در پیش بینی نرخ پایانه نباید تعجب آور باشد. با این اوصاف، جایی که نرخ پایانه فرود می‌آید نشان می‌دهد که آیا سیاست‌گذاران تمایلی به ادامه افزایش نرخ نداشته‌اند یا خیر. علاوه بر این، فعالان بازار می خواهند بدانند که آیا سیاست گذاران کاهش نرخ را قبل از پایان سال پیش بینی می کنند، با توجه به تاثیر منفی نرخ های بهره بالا بر شرایط تامین مالی.

ارن می افزاید: «در جهت صعودی، EUR/USD می تواند با مقاومت موقت در 1.0850 (سطح ایستا) قبل از هدف قرار دادن 1.0900 (سطح روانی، سطح ایستا) و 1.1000 (سطح روانی) مواجه شود.

محتوای مربوط به فدرال رزرو

درباره فدرال رزرو

تحلیلگران بانک ANZ انتظار دارند 25 امتیاز پایه مانند اجماع، با سناریوهای آتی کاملاً باز باقی بماند:

جروم پاول، رئیس FOMC باید به سؤالات سخت در مورد وضعیت بخش بانکی پاسخ دهد. ارتباط او در مورد اینکه چگونه فدرال رزرو قصد دارد به مهار تورم ادامه دهد و در عین حال اطمینان دهد که آشفتگی SVB همچنان مهار خواهد شد، بر عملکرد بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و عملکرد دلار آمریکا در برابر رقبای اصلی خود تأثیر خواهد گذاشت.

انتظار می رود فدرال رزرو (فدرال رزرو) نرخ بهره خود را در روز چهارشنبه 22 مارس در ساعت 18:00 به وقت گرینویچ 25 واحد پایه (bps) به محدوده 4.75٪ -5٪ افزایش دهد.

بخوانید:  تا زمانی که انرژی زیمنس جایگزین تجهیزات معیوب نشود، نورد استریم 1 راه اندازی نخواهد شد


اشتراک گذاری:

  • فدرال رزرو انتظار دارد نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد.
  • خلاصه پیش بینی های اقتصادی، معروف به نمودار نقطه، چگونگی واکنش بازارها را شکل می دهد.
  • FOMC باید تعادلی بین پرداختن به فشارهای تورمی و مشکلات بانکی پیدا کند.

با این حال، سرمایه‌گذاران همچنان در بحبوحه کاهش ترس از تشدید بحران نقدینگی پس از اقدامات سریع فدرال رزرو، افزایش نرخ 25 واحدی در ثانیه را پیش‌بینی می‌کنند. این، همراه با یک تحول مثبت پیرامون حماسه Credit Suisse، نشان می دهد که فدرال رزرو می تواند بر روی مبارزه با تورم متمرکز بماند. با این وجود، پیش‌بینی نرخ پایانی در نمودار نقطه‌ای و نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد چشم‌انداز سیاست‌ها و آشفتگی بازار، سرنخ‌های تازه‌ای در مورد گام‌های بالقوه سیاست آینده ارائه می‌دهد.

سیستم فدرال رزرو (فدرال رزرو) سیستم بانک مرکزی ایالات متحده است و دو هدف یا دلیل اصلی دارد: یکی نگه داشتن نرخ بیکاری در پایین ترین سطح ممکن و دیگری، نگه داشتن تورم در حدود 2 درصد. ساختار سیستم فدرال رزرو متشکل از هیئت حکام منصوب توسط رئیس جمهور، کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) که تا حدی توسط رئیس جمهور منصوب شده است. FOMC در یک سال 8 جلسه برگزار می کند و شرایط اقتصادی و مالی را بررسی می کند. همچنین موضع مناسب سیاست پولی را تعیین می کند و خطرات ناشی از اهداف بلندمدت خود یعنی ثبات قیمت و رشد اقتصادی پایدار را ارزیابی می کند. صورتجلسات FOMC توسط شورای حکام فدرال رزرو منتشر می شود و راهنمای روشنی برای سیاست نرخ بهره آینده ایالات متحده است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/federal-reserve-interest-rate-decision-preview-dot-plot-has-market-attention-202303221200

فدرال رزرو قرار است تصمیم خود را درباره نرخ بهره اعلام کند و خلاصه اصلاح شده پیش بینی های اقتصادی (SEP)، به اصطلاح نمودار نقطه ای را در این چهارشنبه، 22 مارس، ساعت 18:00 به وقت گرینویچ منتشر کند. این کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست FOMC در ساعت 18:30 به وقت گرینویچ دنبال خواهد شد. پس از فروپاشی هفته گذشته دو بانک متوسط ​​ایالات متحده – بانک سیلیکون ولی و بانک امضا، سرمایه گذاران شروع به قیمت گذاری مجدد چشم انداز سیاست فدرال رزرو کردند.