تخمین حرکت احتمالی PBoC کاهش نرخ RRR 25 واحد پایه برای همه بانک ها است


یک اقتصاددان ارشد در بانک پس‌انداز پستی چین می‌گوید که فکر می‌کند بانک خلق چین ممکن است RRR را برای همه بانک‌ها 0.25 درصد کاهش دهد.

  • انتظار می‌رود کاهش مقدار نقدینگی که بانک‌ها باید در ذخیره نگه دارند حدود 550 میلیارد یوان (77 میلیارد دلار) در نقدینگی بلندمدت آزاد کند.
  • چین نه تنها بانک ها را تشویق می کند تا حمایت از اقتصاد واقعی را افزایش دهند، بلکه هزینه های استقراض خود را نیز کاهش می دهد، بنابراین به بانک ها کمک می کند بخشی از سود خود را برای حمایت از اقتصاد واقعی تسلیم کنند. وجوه بلندمدت آزاد شده توسط کاهش همچنین برای بانک‌ها برای تامین مالی بلندمدت برای اقتصاد مفید است.

علاوه بر این، یک محقق ارشد در موسسه تحقیقات سرمایه گذاری Zhixin گفت کووید-۱۹

کووید 19

کووید-19 یا کروناویروس جدید یک بیماری همه گیر است که در سال 2020 آشفتگی های اقتصادی و نوسانات گسترده ای را در بازارهای مالی به همراه داشته است. اولین موارد کووید-19 در اواخر سال 2019 در ووهان چین گزارش شد. از آن زمان، این ویروس در سطح جهانی گسترش یافته است. ، میلیون ها نفر را در سراسر جهان آلوده کرده است. این ویروس بسیار بحث برانگیز بوده است، یعنی در ایالات متحده، که در طول انتخابات ریاست جمهوری 2020 به شدت سیاسی شد. همه‌گیری کووید-19 در دوران مدرن کاملاً بی‌سابقه است و جدیدترین نمونه آن شیوع آنفولانزا در سال 1918 است. بازارهای مالی و اقتصادهای جهانی برای دامنه این ویروس کاملاً آماده نبودند و باعث تعطیلی گسترده، بیکاری و سایر مشکلات در یک کشور شد. تلاش برای مهار و کاهش ویروس کووید-۱۹ چگونه بر بازارها تأثیر گذاشته است؟ تقریباً هر دارایی به نوعی تحت تأثیر کووید-19 قرار گرفته است. در اوایل، بازارهای مالی و سهام سقوط کردند و نادری در مارس 2020 در ایالات متحده و اروپا رخ داد. قرنطینه های گسترده منجر به رکود اقتصادی شد و در نتیجه بسته های محرکی برای کمک به حفظ عملکرد اقتصادهای داخلی ایجاد شد. نتیجه این امر کاهش ارزش ارزهایی مانند دلار آمریکا بوده است و فدرال رزرو میلیاردها دلار چاپ می کند تا زیان های اقتصادی را کاهش دهد. از آن زمان، بازارهای فارکس سطوح تاریخی نوسانی را تجربه کرده اند، که باعث شد برخی همه گیر کووید-19 را به عنوان رویداد قو سیاه طبقه بندی کنند. در زمان نگارش این مقاله، بازارهای مالی در بیشتر موارد در سال 2020 بهبود یافته اند، اگرچه بسیاری از بادهای مخالف از نظر بهبود اقتصادی باقی مانده است. در حال حاضر، نرخ بیکاری و سایر شاخص‌ها همچنان مشکل‌ساز هستند و زمانی که با افزایش نرخ ابتلا همراه می‌شوند، اقدامات یا محرک‌های بیشتر سیاست پولی را در اروپا و ایالات متحده نشان می‌دهند. در زمان نگارش این مقاله هیچ واکسنی برای کووید-19 وجود ندارد، اگرچه چندین شرکت مانند فایزر و مدرنا به تولید واکسن قابل دوام نزدیک هستند.

کووید-19 یا کروناویروس جدید یک بیماری همه گیر است که در سال 2020 آشفتگی های اقتصادی و نوسانات گسترده ای را در بازارهای مالی به همراه داشته است. اولین موارد کووید-19 در اواخر سال 2019 در ووهان چین گزارش شد. از آن زمان، این ویروس در سطح جهانی گسترش یافته است. ، میلیون ها نفر را در سراسر جهان آلوده کرده است. این ویروس بسیار بحث برانگیز بوده است، یعنی در ایالات متحده، که در طول انتخابات ریاست جمهوری 2020 به شدت سیاسی شد. همه‌گیری کووید-19 در دوران مدرن کاملاً بی‌سابقه است و جدیدترین نمونه آن شیوع آنفولانزا در سال 1918 است. بازارهای مالی و اقتصادهای جهانی برای دامنه این ویروس کاملاً آماده نبودند و باعث تعطیلی گسترده، بیکاری و سایر مشکلات در یک کشور شد. تلاش برای مهار و کاهش ویروس کووید-۱۹ چگونه بر بازارها تأثیر گذاشته است؟ تقریباً هر دارایی به نوعی تحت تأثیر کووید-19 قرار گرفته است. در اوایل، بازارهای مالی و سهام سقوط کردند و نادری در مارس 2020 در ایالات متحده و اروپا رخ داد. قرنطینه های گسترده منجر به رکود اقتصادی شد و در نتیجه بسته های محرکی برای کمک به حفظ عملکرد اقتصادهای داخلی ایجاد شد. نتیجه این امر کاهش ارزش ارزهایی مانند دلار آمریکا بوده است و فدرال رزرو میلیاردها دلار چاپ می کند تا زیان های اقتصادی را کاهش دهد. از آن زمان، بازارهای فارکس سطوح تاریخی نوسانی را تجربه کرده اند، که باعث شد برخی همه گیر کووید-19 را به عنوان رویداد قو سیاه طبقه بندی کنند. در زمان نگارش این مقاله، بازارهای مالی در بیشتر موارد در سال 2020 بهبود یافته اند، اگرچه بسیاری از بادهای مخالف از نظر بهبود اقتصادی باقی مانده است. در حال حاضر، نرخ‌های بیکاری و سایر شاخص‌ها همچنان مشکل‌ساز هستند و هنگامی که با افزایش نرخ ابتلا همراه می‌شوند، اقدامات یا محرک‌های بیشتر سیاست پولی را در اروپا و ایالات متحده نشان می‌دهند. در زمان نگارش این مقاله، هیچ واکسنی برای کووید-19 وجود ندارد، اگرچه چندین شرکت مانند فایزر و مدرنا به تولید واکسن قابل دوام نزدیک هستند.
این اصطلاح را بخوانید موارد ابتلا به این بیماری در تعدادی از شهرهای چین در این ماه افزایش یافته است و این تا حدودی بر بهبود اقتصاد واقعی تأثیر گذاشته است.

  • “از آنجایی که تقاضا هنوز ناکافی است و احساسات بازار

اطلاعات از طریق چین می آید. org

به نظر می رسد که مومنتوم در حال ایجاد یک برش اجتناب ناپذیر است.


منبع: https://forexlive.com/centralbank/estimate-of-the-likely-pboc-move-is-an-rrr-cut-of-25-basis-points-for-all-banks-20221125/