تحلیل فنی USDCAD – Big Selloff

در نمودار 4 ساعته زیر، می بینیم که روند نزولی به خوبی تداوم دارد. میانگین‌های متحرک به عنوان مقاومت عمل می‌کنند و خریداران می‌خواهند منتظر بمانند تا آنها به سمت صعودی حرکت کنند تا تغییر روند را تایید کنند. دیروز همچنین داده‌های بسیار ضعیف PMI تولید ISM را دریافت کردیم، که ممکن است نشانه اولیه این باشد که داده‌های اقتصادی پس از جهش در ژانویه و فوریه دوباره به سمت جنوب می‌روند. همچنین ممکن است نشانه این باشد که مشکلات اخیر بانکی ممکن است واقعاً باعث دردسر شده باشد.

در نمودار روزانه USDCAD زیر، می‌توانیم ببینیم که پس از شکستن سطح حمایت کلیدی در 1.3664، این جفت به فروش گسترده‌ای دست یافت که همچنین با افزایش قیمت نفت نیز کمک کرد. دیروز، نفت حتی افزایش یافته است پس از کاهش غیرمنتظره اوپک پلاس در روز یکشنبه.

دلار نیز تحت فشار است زیرا در حال حاضر بازار بر اساس انتظارات نرخ بهره معامله می‌شود و انتظار می‌رود که فدرال رزرو به چرخه صعود خود در نشست ماه مه پایان دهد و هرگونه داده اقتصادی وحشتناک را ممنوع کند. در این مرحله، تنها داده‌های اقتصادی بسیار زشت می‌تواند به دلار آمریکا کمک کند، زیرا بازار از تجارت نرخ‌ها به تجارت رکودی تغییر می‌کند و دلار آمریکا به‌عنوان یک پناهگاه امن جستجو می‌شود.

در نمودار 1 ساعته زیر، می بینیم که پس از شکستن حمایت، قیمت شروع به معامله در یک کانال کرد. اگر عقب نشینی دریافت کنیم، ممکن است فروشندگان به کران بالای کانال و سطح اصلاح فیبوناچی تکیه کنند. از سوی دیگر، خریداران می‌خواهند قبل از انباشته شدن، شاهد شکست صعودی باشند و مقاومت تبدیل شده قبلی به حمایت را در 1.3664 هدف قرار دهند. فردا ما PMI خدمات ISM را داریم و اگر حتی آن ها سقوط کنند، ممکن است شاهد رکود در بازار باشیم.

بخوانید:  NASDAQ و S&P با شکست دو روزه مواجه شدند


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/usdcad-technical-analysis-big-selloff-20230404/