تحلیل فنی USD/JPY | فارکسلایو

در نمودار 4 ساعته زیر، می‌توانیم با وضوح بیشتری شاهد شکست کانال باشیم. در حال حاضر قیمت احتمالاً در انتظار گزارش CPI ایالات متحده در هفته آینده قبل از حرکت بزرگ بعدی است.

در حقیقت، بازدهی خزانه داری آمریکا زمانی که بازار شروع به قیمت گذاری مجدد انتظارات نرخ بهره در آینده کرد و قیمت USD/JPY را با خود همراه کرد، افزایش یافت زیرا آنها همبستگی دارند.

هنگامی که میانگین متحرک کوتاه مدت آبی از میانگین متحرک بلندمدت قرمز بالاتر رود که نشان دهنده تغییر در حرکت به سمت صعودی باشد، خریداران اطمینان بیشتری خواهند داشت.

در نمودار روزانه زیر، می‌توانیم ببینیم که کانال نزولی بزرگ که شامل عملکرد قیمت USD/JPY بود، جمعه گذشته زمانی که گزارش NFP بسیار قوی‌تر از حد انتظار منتشر شد شکسته شد، که همراه با شکست بزرگ در PMI خدمات ISM، نگرانی‌ها را دوباره برانگیخت. تورم همچنان بالاتر است و فدرال رزرو مجبور به افزایش بالاتر از نرخ پایانی پیش بینی شده خود می شود.

هدف برای حرکت صعودی باید سطح گسترش فیبوناچی 127.20٪ باشد که در آن مقاومت نوسانی به عنوان تلاقی نیز وجود دارد.


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/usdjpy-technical-analysis-20230209/

همچنین می‌توانیم واگرایی طولانی‌ای را ببینیم که از دسامبر 2022 در جریان است و شکست کانال اکنون ممکن است نشانه عقب‌نشینی بزرگ‌تر به 142.177 باشد.

یک پشتیبانی قوی در 130.50 وجود دارد که در آن نقطه نوسان قبلی و سطح اصلاحی فیبوناچی 50٪ داریم.

سطح 61.8% آخرین حمایت قبل از اینکه فروشندگان به احتمال زیاد کنترل را مجدداً بدست آورند و شروع به هدف قرار دادن سطوح پایین تر کنند، خواهد بود.

در نمودار 1 ساعته زیر، می‌توانیم پشتیبانی را در 130.50 مشاهده کنیم. حتی ممکن است در آن سطح به پایین سه گانه تبدیل شود.

فشار بیشتر به سمت سطح فیبوناچی 61.8% و عدد گرد روانی 130.00 ممکن است واگرایی را به خریداران نشان دهد که آخرین شانس دفاع را به خریداران می دهد.