تحلیل فنی کامپوزیت نزدک | فارکسلایو


از نظر تحلیل تکنیکال کامپوزیت نزدک، بازار سال جدید را با یک سوگیری صعودی آغاز کرد. روایت «فرود نرم» بر آن غالب است داده های تورم نشان دادن اعتدال و داده های بازار کار نشان دادن قدرت. فدرال رزرو همچنین نشان داده است که افزایش نرخ بهره را به سرعت استاندارد 25 واحد در ثانیه با دو یا سه افزایش پیش از پایان چرخه انقباض فدرال رزرو کاهش خواهد داد.

اگرچه داده‌های اقتصادی اخیر ممکن است برای خوش‌بین‌ها امیدوار باشد، اما شاخص‌های اصلی ماه‌هاست که به انقباض شدید اشاره می‌کنند. بازار فقط قدرت بازار کار را حفظ کرده است و این نشان می دهد که در اولین نشانه ضعف در داده های بازار کار، همه چیز ممکن است فرو بریزد..

در نمودار روزانه بالا، می بینیم که بازار به سمت ناحیه مقاومت در 11500 حرکت می کند. در حال حاضر این یک محدوده بزرگ بین 11500 و 10200 به نظر می رسد.

گاوها باید مقاومت به سمت صعود را بشکنند تا کمی اطمینان کسب کنند و با اولین هدف مقاومتی در 12250، اوج های بالاتر را هدف قرار دهند. اگر گاوها نتوانند مقاومت را بشکنند و قیمت به زیر خط روند سقوط کند، خرس ها کنترل را دوباره به دست خواهند آورد و شروع به کار خواهند کرد. برای هدف قرار دادن منطقه پشتیبانی در 10200.

در نمودار 1 ساعته بالا، می‌توانیم روند صعودی فعلی را با پشتیبانی‌های 10800 و 11225 مشاهده کنیم که با خطوط نارنجی نشان داده شده‌اند. همچنین خط روند آبی وجود دارد که به عنوان پشتیبان گاوها عمل می کند و فشارسنج خواهد بود احساسات برای بازار: بالاتر از خط روند بمانید تا سوگیری صعودی را حفظ کنید و در پایین بمانید تا به سمت سوگیری نزولی بروید.

با حفاری به نمودار 15 دقیقه ای بالا، می توانیم آن را ببینیم به لحاظ ریسک / پاداش، بهتر است قبل از تلاش طولانی منتظر بمانید تا قیمت به خط روند بازگردد هدف قرار دادن مقاومت در 11500.

همچنین سطوح اصلاح فیبوناچی در خط روند وجود دارد که می تواند پشتیبانی بیشتری را برای گاوها ارائه دهد. گاوها همچنین به سرعت متوجه خواهند شد که اشتباه می کنند زیرا سقوط به زیر خط روند، سوگیری صعودی را به نزولی تغییر می دهد.


منبع: https://www.forexlive.com/news/nasdaq-composite-technical-analysis-20230125/