تحلیل فنی کامپوزیت نزدک | فارکسلایو


در نمودار روزانه زیر برای نزدک، می‌توانیم ببینیم که پس از یک سقوط کوتاه به زیر محدوده ایجاد شده درست زیر مقاومت کلیدی 12274، قیمت به شدت افزایش یافت و اکنون دوباره به مقاومت بازگشته است. آمارهای بهتر از حد انتظار در گزارش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و شکست مطالبات بیکاری پس از چندین هفته غیبت، به افزایش اخیر کمک کرد.

اما خبر بد این است که شاخص PMI تولید ISM دیروز پیش بینی ها را شکست داد و زیرشاخص های تورم و اشتغال دوباره به رشد بازگشتند. تا زمانی که اشتغال با کاهش تورم همچنان قوی باشد، بازار سهام می تواند افزایش یابد، اما زمانی که تورم به طور مداوم بالا باشد و همچنین ممکن است فدرال رزرو را مجبور به حفظ نرخ های افزایشی کند، انجام این کار دشوارتر است.

در نمودار 4 ساعته زیر، می‌توانیم ببینیم که خریداران همچنان بالاترین قیمت‌های جدید را با پرچم صعودی بزرگ که به پسوند 13000 اشاره می‌کند، هدف قرار می‌دهند. آخرین جهش از سطح اصلاحی فیبوناچی 50% هیچ عقب نشینی نداشت و با توجه به اینکه قیمت به مقاومت اصلی بازگشته است و داده های ISM دیروز آنقدر صعودی نیست، ممکن است در اینجا شاهد عقب نشینی و احتمالاً دوباره مقداری تثبیت باشیم.

در نمودار 1 ساعته زیر، ما می توانیم تقلبی اخیر را که با دایره نارنجی برجسته شده است و سپس بازگشت به بالای محدوده را مشاهده کنیم. این هفته مملو از رویدادهای اقتصادی درجه یک مانند ISM PMI، FOMC و NFP است، بنابراین ممکن است شاهد شکست دیگری باشیم، اما جهت گیری توسط داده ها مشخص خواهد شد. فشارهای تورمی بیشتر باید برای بازار منفی باشد، در حالی که داده های قوی بازار کار با کاهش فشارهای تورمی باید مثبت باشد.

بخوانید:  مورد برای ادامه حذف تطبیق سیاست واضح است


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/nasdaq-composite-technical-analysis-20230502/