تحلیل فنی کامپوزیت نزدک | فارکسلایو

در نمودار روزانه زیر برای نزدک، می‌توانیم ببینیم که عمل قیمت به صورت آزمایشی به سمت مقاومت کلیدی در 12274 معامله می‌شود. فروشندگان احتمالاً در آنجا منتظر هستند و آماده دفاع از سطح با ریسک کمی در بالا و پاداش بزرگ در صورت از سرگیری بازار هستند. روند اصلی نزولی

1


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/nasdaq-composite-technical-analysis-20230417/

در نمودار 1 ساعته زیر، می‌توانیم محدوده جریان ایجاد شده درست زیر مقاومت کلید را با دقت بیشتری ببینیم. در چنین مواردی، بهتر است فقط بیرون بمانید و منتظر بمانید تا قیمت در هر دو طرف تحت حمایت یک کاتالیزور اساسی شکسته شود و با جریان پیش برود. اما می توان با فروش در مقاومت و خرید در حمایت “بازی در محدوده” را انجام داد. داده های اقتصادی بعدی که باید تماشا کرد، مطالبات بیکاری ایالات متحده در روز پنجشنبه و PMI ایالات متحده در روز جمعه است.

در نمودار 4 ساعته زیر، می‌توانیم ببینیم که میانگین‌های متحرک همگرا شده‌اند، زیرا عمل قیمت به محدوده محدود شده است. جمعه گذشته، خریداران هیچ کمکی از داده‌های اقتصادی دریافت نکرده‌اند، زیرا خرده‌فروشی در کل از دست رفته است، والر فدرال رزرو نظرات تندروانه‌ای ارائه کرد و انتظارات تورمی یک ساله در نظرسنجی دانشگاه میشیگان نشان داد که جهش بزرگی به سمت بالا بوده است.

میانگین های متحرک در حال حاضر به عنوان حمایت از خریداران عمل می کنند و روند صعودی را دست نخورده نگه می دارند. شکست پرچم صعودی ممکن است در نهایت منجر به گسترش مقاومت 13186 شود، اما خریداران باید ابتدا با اطمینان بالاتر از سطح 12274 بشکنند.

بخوانید:  موقعیت خالص نفت CFTC ایالات متحده تا 238.2K از 229.6K قبلی