تحلیل تکنیکال طلا | فارکسلایو

تجزیه و تحلیل فنی طلا – بازه زمانی 1 ساعت

تحلیل تکنیکال طلا – بازه زمانی روزانه

طلا روزانه

در نمودار 4 ساعته، می‌توانیم محدوده یک ماهه طلا را با دقت بیشتری ببینیم. ما سطح حمایت را در سال 1934 و سطح مقاومت را در سال 1984 داریم. شکست واضح در هر دو طرف که توسط یک کاتالیزور بنیادی حمایت می شود، باید منجر به حرکت بزرگی پس از آن شود، زیرا معامله گران مومنتوم وارد بازار می شوند. در حال حاضر، ما احتمالا تا نیمه دوم هفته معاملاتی در محدوده زمانی خواهیم بود زیرا حداقل تا روز چهارشنبه فرصت زیادی برای حرکت در بازار وجود ندارد.

هفته گذشته، فدرال رزرو در نهایت چرخه انقباض خود را متوقف کرد و در محدوده 5.00-5.25٪ قرار گرفت. منطق آنها در پشت این تصمیم این بود که قبل از تعیین هر گونه افزایش بیشتر نرخ بهره، منتظر اطلاعات اقتصادی اضافی باشند. هدف آنها کالیبره کردن دقیق سطح مناسب محدودیت پولی لازم برای کاهش تورم به هدف 2 درصدی بدون وارد کردن فشار بیش از حد به اقتصاد است. آنها همچنین 50 bps به نرخ پایانی پیش بینی شده خود در Dot Plot اضافه کرده اند تا تعهد خود را در مبارزه با تورم نشان دهند. داده‌های اقتصادی اکنون چیزی است که واقعاً مهم است، زیرا حتی فدرال رزرو نمی‌داند هنوز به چه میزان سخت‌گیری نیاز است یا اقتصاد در شش ماه آینده کجا خواهد بود.

در نمودار روزانه، می‌توانیم ببینیم که خط روند شکسته شده است، اما قیمت همچنان در نوسان است زیرا بازار در مسیر نرخ‌های فدرال رزرو نامشخص است. حمایت در سال 1934 برای مدت کوتاهی در هفته گذشته شکسته شد، اما به لطف فقدان دیگری در مطالبات بیکاری ایالات متحده، طلا دوباره به محدوده بازگشت. میانگین متحرک قرمز 21 به عنوان مقاومتی پویا برای فروشندگان برای ورود به بازار عمل می کند، اما اکنون ضعیف شده است زیرا میانگین های متحرک به دلیل عملکرد قیمت محدود، یک متقاطع را تهدید می کند.

تجزیه و تحلیل فنی طلا – بازه زمانی 4 ساعت

در نمودار 1 ساعته، می‌توانیم ببینیم که ما یک سطح میانی قوی داریم که هم به عنوان حمایت و هم به عنوان مقاومت عمل می‌کند. این مانند یک فشارسنج احساسات عمل می کند که در آن زمانی که قیمت بالاتر از سطح باقی می ماند، می توانیم روند صعودی بیشتری را مشاهده کنیم، و زمانی که به زیر آن می رسد، نزولی بیشتری را مشاهده می کنیم. بنابراین، خریداران تهاجمی به احتمال زیاد در اینجا با یک ریسک پایین زیر سطح انباشته می شوند و مقاومت 1984 را هدف قرار می دهند. از سوی دیگر، فروشندگان به دنبال آن هستند که وقتی قیمت به زیر سطح رسید تا حمایت 1934 را هدف قرار دهند.

طلا 4 ساعت

طلا 1 ساعت

این هفته از نظر داده ها نسبتاً خالی است و فقط ادعاهای بیکاری ایالات متحده و PMI ایالات متحده به ترتیب برای پنجشنبه و جمعه برنامه ریزی شده اند. با این وجود، ما از بسیاری از اعضای فدرال رزرو خواهیم شنید که پاول، رئیس فدرال رزرو نیز در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به کنگره شهادت می دهد.


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/gold-technical-analysis-20230619/

بخوانید:  مبانی همچنان به USD/CNH بالاتر اشاره دارد - Credit Suisse