تحلیلگران نسبت به اصلاح احتمالی دسامبر توسط Investing.com هشدار دادند EUR/USD کاهش یافت© یا Financier.

Investing.com — دیروز دوباره تقویت شد و تا ظهر به بالاترین سطح 1.0595 رسید، اما سپس صبح امروز سه شنبه اصلاحاتی را به 1.0477 ارسال کرد.

احساسات مثبت در امید به بازگشایی اقتصاد چین و ضعف دلار به دلیل چشم انداز کند شدن، از یورو/دلار آمریکا در اوایل روز گذشته حمایت کرد، قبل از اینکه با نزدیک شدن جفت ارز به سطح کلیدی 1.06، افزایش سود متوقف شد. .

داده های ایالات متحده از دلار حمایت می کند، به ازای یورو/دلار آمریکا

انتشار داده‌های قوی ایالات متحده از دلار حمایت کرد و سقوط EUR/USD را به عنوان شاخص تسریع کرد و همه بالاتر از انتظارات قرار گرفتند.

اندکی پس از انتشار، مقاله‌ای از نیک تیمیراوس، متخصص فدرال رزرو در وال استریت ژورنال، که در حال حاضر دقیق‌ترین تحلیلگر در مورد نیات بانک مرکزی به شمار می‌رود، نیز استدلال‌هایی را برای افزایش قیمت دلار ارائه کرد.

تیمیراوس با اشاره به افزایش دستمزدها در هفته گذشته نوشت که افزایش دستمزدها می تواند فدرال رزرو را به ادامه افزایش دستمزدها در سطوح بالاتر از حد انتظار سوق دهد.

او همچنین به 13 دسامبر به عنوان یک رویداد کلیدی اشاره کرد که می تواند منجر به افزایش 50 واحدی دیگر در فوریه شود، در صورتی که اعداد بهتر از حد انتظار باشد، با توجه به اینکه در حال حاضر مورد پایه بازار برای نشست فوریه FOMC 25 واحد پایه است.

بانک ها تردید دارند که یورو/دلار آمریکا به افزایش خود ادامه دهد

اکنون سؤالی که برای EUR/USD در مواجهه با آغاز اصلاحی که از دیروز مشاهده می شود این است که آیا این یک تنفس ساده است یا باید از یک اصلاح گسترده تر برای بقیه دسامبر ترسید.

فصلی بودن به نفع صعود است، زیرا EUR/USD در 15 ماه از 23 دسامبر از زمان ایجاد ارز واحد، تراز ماهانه مثبت (به طور متوسط ​​+ 1.5٪) ثبت کرده است.

با این حال، در حالی که یورو/دلار آمریکا در ماه نوامبر بیش از 5 درصد جهش کرد و بهترین ماه خود از سال 2010 را به ثبت رساند، خطر این است که پتانسیل صعودی فوری از قبل به پایان رسیده است و اصلاحی در راه است.

درک هالپنی، تحلیلگر MUFG، به نقل از بلومبرگ، گفت: “سوگیری فصلی یورو قوی است، اما افزایش در ماه اکتبر و به ویژه نوامبر ممکن است به این معنی باشد که حرکت زودتر از حد معمول آغاز شده است.”

او انتظار دارد که EUR/USD در اوایل سال 2023 به برابری خود بازگردد و گفت: “مبانی برای فروش پایدار دلار آمریکا هنوز واقعاً وجود ندارد.”

بانک ING به نوبه خود هشدار داد که مسائل مربوط به افزایش قیمت انرژی ممکن است به خط مقدم بازگردد که بر یورو فشار وارد می کند.

ING نوشت: «با توجه به حساسیت بالای یورو/دلار آمریکا به شرایط تجاری منطقه یورو (که عمدتاً ناشی از قیمت انرژی است)، ریسک‌های صعودی بیشتر برای کالاهای انرژی با ریسک‌های نزولی یورو برابری می‌کند.

در نهایت، لازم به ذکر است که همه بانک‌ها نظر یکسانی ندارند، همانطور که Société Générale دیروز نوشت: “پوشش کوتاه پایان سال و تمایل بازار به خوش‌بین بودن در مورد سال 2023 باید به یورو کمک کند” و توصیه به خرید یورو/دلار آمریکا کرد. جفت با هدف 1.10 تا پایان سال.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/eurusd-down-analysts-warn-of-potential-december-correction-2957882