تحقیقات رویترز نشان می دهد که استخراج بیت کوین برای سبز شدن تلاش می کند

استخراج بیت کوین عمدتاً غیرقابل تنظیم و غیرشفاف است و تعداد کمی از نهادهای متمرکز داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند. مطالعه کمبریج بر اساس داده‌های مربوط به گستردگی جغرافیایی استخراج معدن در سراسر جهان و ترکیب انرژی کشورهای جداگانه بود.

پروژه‌ها به دنبال راه‌هایی برای سوق دادن استخراج بیت‌کوین به سمت انرژی پاک‌تر هستند، مانند استفاده مجدد از محصولات جانبی گرمایی حاصل از استخراج نفت برای استخراج رمزارز.

پردازش تراکنش‌های بیت‌کوین و استخراج توکن‌های جدید توسط رایانه‌های قدرتمندی انجام می‌شود که به یک شبکه جهانی متصل هستند و برای حل پازل‌های پیچیده ریاضی با دیگران رقابت می‌کنند.

این گزارش می‌گوید یافته‌های آن «به‌طور محسوسی» از تخمین‌های شورای صنعت استخراج بیت‌کوین مستقر در ایالات متحده منحرف است که در ماه جولای سهم انرژی پایدار در ترکیب قدرت بیت‌کوین را حدود ۶۰ درصد اعلام کرده بود.

لندن (رویترز) – تحقیقات دانشگاه کمبریج در روز سه‌شنبه نشان داد که در حال تلاش برای سبز شدن است، زیرا این ارز دیجیتال در استفاده از انرژی پایدار در سال منتهی به ژانویه تنها دستاوردهای اندکی داشته است.

با این حال، تحقیقات شاخص مصرف برق بیت‌کوین کمبریج (CBECI) نشان می‌دهد که سوخت‌های فسیلی حدود 62 درصد از ترکیب انرژی بیت‌کوین را در ژانویه 2022 تشکیل می‌دهند، آخرین داده‌های موجود در مقابل 65 درصد سال قبل.


© رویترز. عکس فایل: نمایشی از ارز دیجیتال مجازی بیت کوین در این تصویر که در 18 اکتبر 2021 گرفته شده است، دیده می شود. رویترز/ادگار سو

در حالی که سطح زغال سنگ از 47 درصد به 37 درصد کاهش یافت، بیت کوین بیشتر به گاز متکی شد که در ژانویه یک چهارم از ترکیب انرژی آن را در مقابل 16 درصد در سال گذشته به خود اختصاص داد.

بخوانید:  به نظر می رسد یوان چین برای بزرگترین زیان سالانه از سال 1994، 8.6 درصد کاهش یافته است.
الکساندر نویمولر، رهبر CBECI می گوید: «ما در تلاش هستیم تا نشان دهیم که ردپای بیت کوین چیست. ترکیب انرژی واقعاً تأثیر زیادی بر انتشار گازهای گلخانه ای دارد.

CBECI گفت که انتشار گازهای گلخانه ای بیت کوین قرار است امسال به 48.4 میلیون تن معادل دی اکسید کربن برسد که حدود 14 درصد کمتر از انتشار برآورد شده برای سال 2021 است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/bitcoin-mining-struggles-to-go-green-research-shows-2899561

این فرآیند با اتکای شدید به سوخت‌های فسیلی آلاینده مانند زغال‌سنگ، الکتریسیته را به باد می‌دهد و باعث انتقاد سیاست‌گذاران، سرمایه‌گذاران و فعالان محیط‌زیست می‌شود که نگران تأثیر آن بر گرمایش جهانی هستند.

نوشته تام ویلسون

نقش انرژی پایدار – طبقه بندی شده به عنوان انرژی هسته ای، آبی، بادی و خورشیدی – در این ترکیب به سختی افزایش یافت و از 35 درصد در سال گذشته به 38 درصد رسید. هیدرو از حدود 20 درصد به 15 درصد کاهش یافت.