تجزیه و تحلیل فنی XAU/USD | فارکسلایو

در نمودار 1 ساعته زیر، می‌توانیم تنظیمات واضحی را هم برای خریداران و هم برای فروشندگان مشاهده کنیم. خریداران می خواهند ببینند که قیمت از خط روند شکسته می شود تا شروع به انباشته شدن کنند و رالی را به سمت اوج های بالاتر جدید گسترش دهند. از سوی دیگر، فروشندگان احتمالاً به خط روندی که تلاقی با سطح فیبوناچی اصلاحی 38.2٪ و میانگین متحرک دوره طولانی قرمز وجود دارد، تکیه می کنند.


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/xauusd-technical-analysis-20230322/

در نمودار روزانه زیر، رالی فوق العاده قوی و سریع طلا را می بینیم که با شکست بانک سیلیکون ولی آغاز شد. ترس‌های اطراف بخش بانکی نه تنها باعث شد تا طلا به سمت امن حرکت کند، بلکه باعث کاهش سریع قیمت‌ها در انتظارات نرخ بهره شد که بازده واقعی را پایین آورد و در نهایت به نفع فلز گرانبها شد.

با کمرنگ شدن ترس ها به دلیل اقدامات اضطراری بانک های مرکزی، شتاب خرید شروع به تضعیف کرد و منجر به اصلاح شد. به هر حال رالی بیش از حد به طول انجامید زیرا فاصله بین قیمت و میانگین متحرک کوتاه مدت آبی و واگرایی با MACD نشان داده شد.

در نمودار 4 ساعته زیر، می بینیم که شکست زیر خط روند، کنترلی را به فروشندگان داد. با تشدید حرکت فروش، میانگین های متحرک به سمت نزولی رفتند. ممکن است این یک سیگنال اولیه از تغییر روند باشد، اما جهت بعدی با تصمیم FOMC و داده های اقتصادی در چند هفته آینده تعیین خواهد شد. این احتمال وجود دارد که در صورتی که فدرال رزرو خصمانه به نظر برسد، شاهد فروش دیگری خواهیم بود، در حالی که یک نتیجه منفی به خریداران دوباره کنترل خواهد کرد.

بخوانید:  PPI نوامبر ایالات متحده + 7.4٪ در مقابل + 7.2٪ سالانه انتظار می رود