تجزیه و تحلیل فنی USDCHF – USD به زندگی باز می گردد

در نمودار روزانه، می‌توانیم ببینیم که USDCHF در نقطه‌ای بیش از حد کشیده شد زیرا قیمت از میانگین متحرک آبی 8 بسیار دور بود. در چنین مواردی، به طور کلی می‌توانیم شاهد مقداری تثبیت یا عقب‌نشینی به سمت میانگین متحرک باشیم تا بازار را به حالت تعادل بازگردانیم. اگر سوگیری نزولی دست نخورده باقی بماند، یک مقاومت خوب برای فروشندگان سطح 0.8761 خواهد بود که در آن تلاقی با میانگین متحرک قرمز 21 را نیز خواهیم یافت.

در نمودار 4 ساعته، می‌توانیم ببینیم که حرکت نزولی همان طور که با واگرایی با MACD نشان داده شده بود، در حال کاهش بود. در واقع، این به طور کلی نشانه ای از تضعیف حرکت است که اغلب با عقب نشینی یا برگشت دنبال می شود. قیمت اخیراً از بالاترین نوسان اخیر در 0.8631 شکسته و سپس برای آزمایش مجدد به عقب کشیده شده است. ما باید ببینیم که خریداران در اینجا با ریسک تعریف شده زیر سطح انباشته شده و مقاومت 0.8761 را هدف قرار می دهند.

تحلیل فنی USDCHF – بازه زمانی روزانه

از دست رفتن گزارش‌های NFP و CPI ایالات متحده باعث فروش دلار آمریکا در سراسر جهان شد. بازار به طور فزاینده ای مطمئن شد که افزایش ماه جولای آخرین مورد برای این چرخه خواهد بود و آنچه در پی خواهد آمد کاهش نرخ ها در اوایل سال 2024 است. ضربان اخیر در داده های اقتصادی ایالات متحده مانند خرده فروشی و ادعاهای اولیه باعث شد بازار کمی در انتظارات خود تجدید نظر کند و با شروع به مشاهده مقداری سود در آستانه جلسه FOMC در هفته آینده، دلار به زندگی بازگشت.

تجزیه و تحلیل فنی USDCHF – بازه زمانی 4 ساعته

در نمودار 1 ساعته، می‌توانیم ببینیم که تلاقی با سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% در نزدیکی سطح 0.8631 داریم. این یک سطح حمایت بسیار قوی است و اگر قیمت به زیر آن برسد، باید شاهد ورود فروشندگان باشیم و پایین‌ترین سطح جدیدی را هدف قرار دهیم.


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/usdchf-technical-analysis-the-usd-comes-back-to-life-20230721/

USDCHF 4 ساعت

از سوی دیگر، SNB همانطور که انتظار می‌رفت در جلسه گذشته، نرخ بهره را 25 واحد در ثانیه افزایش داد و اعلام کرد که افزایش بیشتر نرخ‌ها را نمی‌توان رد کرد زیرا موضع جنگ طلبانه را حفظ می‌کند. داده‌های اخیر CPI سوئیس نشان می‌دهد که نرخ تورم به محدوده هدف SNB بازگشته است و باید به توقفی برای SNB در جلسه بعدی تبدیل شود و از هرگونه غافلگیری قبل از جلسه جلوگیری شود.

USDCHF روزانه

تجزیه و تحلیل فنی USDCHF – بازه زمانی 1 ساعته

بخوانید:  اعتبار مصرف کننده ایالات متحده به میزان 40.5 میلیارد دلار در مقابل 25.0 میلیارد دلار افزایش می یابد

USDCHF 1 ساعت