تجزیه و تحلیل فنی S&P 500 | فارکسلایو

در نمودار 4 ساعته زیر، می‌توانیم ببینیم که جمعه گذشته S&P 500 به آخر هفته صعود کرد، زیرا سرفصل‌های مثبتی در مورد معامله سقف بدهی دریافت کردیم و بازار برای معامله احتمالی در آخر هفته قرار گرفت. این رالی قوی همچنین بالاترین سطح قبلی را از بین برد، اما کمی بیش از حد کشیده شد، همانطور که با فاصله از میانگین متحرک دوره آبی 8 نشان داده شده است. به طور کلی، در چنین مواردی، قبل از فشار دیگری به سمت اصلی، قیمت تثبیت می شود یا عقب می نشیند.

در نمودار روزانه زیر، می بینیم که S&P 500 در معاملات آتی باز افزایش یافته است، زیرا مک کارتی و بایدن در آخر هفته قرارداد سقف بدهی خود را اعلام کردند. این تعجب آور نیست زیرا ایالات متحده همیشه سقف بدهی را در نهایت افزایش داده است. با این وجود، بازار این بار ممکن است کمی نگران شده باشد و عناوین مثبت هفته گذشته در مورد معامله، S&P 500 را تقویت کرد.

این ممکن است به یک تجارت کلاسیک «شایعه را بخر، واقعیت را بفروش» تبدیل شود و تکنیک‌ها می‌توانند به آن کمک کنند. قیمت شکاف را در معاملات یک شبه بسته است، و ما باید شاهد شکست دیگری باشیم تا تأیید کنیم که این ممکن است واقعاً یک نوع معامله “فروش واقعی” باشد. اگر اینطور نیست، باید شاهد صعود S&P 500 تا مقاومت 4324 باشیم.

در نمودار 1 ساعته زیر، می بینیم که یک عقب نشینی احتمالی ممکن است از سطح 4207 جهش کند، جایی که می توانیم تلاقی با سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% و میانگین متحرک دوره قرمز 21 را پیدا کنیم. خریداران احتمالاً روی این سطح با ریسک تعریف شده درست زیر آن متمایل می شوند. از سوی دیگر، فروشندگان می خواهند ببینند که قیمت به زیر سطح 4175 می رسد تا معامله “sell the fact” را تأیید کنند و ابتدا حمایت 4120 و سطح بعدی 4061 را هدف قرار دهند.

بخوانید:  سهام ایالات متحده به شدت کاهش یافته است.


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/sp-500-technical-analysis-20230529/