تجزیه و تحلیل فنی Russell 2000 | فارکسلایو

در نمودار 1 ساعته، می‌توانیم ببینیم که محدوده‌ای بین حمایت در 1780 و مقاومت در 1820 داریم. بنابراین، فروشندگان محافظه‌کارتر نه تنها می‌خواهند یک شکست خط روند، بلکه شکسته شدن قیمت به زیر سطح حمایت را نیز ببینند تا از سقوط جلوگیری کنند. تقلبی شاخص‌های PMI ایالات متحده امروز ممکن است با ضربانی که احتمالاً باعث رشد بازار و از دست دادن فروش می‌شود، جهت را نشان دهد.


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/russell-2000-technical-analysis-20230421/

فروشندگان به احتمال زیاد زمانی که قیمت از خط روند با قاطعیت عبور کرد، روی هم انباشته می شوند و حمایت را روی 1731 هدف قرار می دهند. از سوی دیگر، خریداران می خواهند قبل از پرش به بالای سطح فیبوناچی 50 درصدی قیمت را ببینند و فشار را فشار دهند. قیمت به اوج های جدید

آخرین داده‌های اقتصادی برای بازار صعودی نیستند، زیرا خرده‌فروشی ایالات متحده در هفته گذشته از دست رفت و مطالبات بی‌کاری دیروز دوباره افزایش یافت. امروز ما همچنین شاهد PMI ایالات متحده خواهیم بود و این داده ها ممکن است منجر به شکست شود.

در نمودار روزانه زیر، می بینیم که عمل قیمت بین سطح اصلاحی فیبوناچی 50 درصد و خط روند فشرده شده است. اگرچه میانگین های متحرک به سمت بالا رفته اند و ممکن است سیگنال اولیه تغییر روند باشند، اما باید محتاطانه آن را تفسیر کرد زیرا بازار در یک محدوده قرار دارد.

در نمودار 4 ساعته زیر، می بینیم که این عمل فشرده سازی قیمت یک الگوی مثلث صعودی را تشکیل داده است. قیمت می تواند در هر دو طرف شکسته شود، اما پس از آن باید به یک روند پایدار منجر شود. در حال حاضر، قیمت در حال شکستن به زیر خط روند است، که احساسات نزولی ایجاد شده توسط انتشارات اقتصادی را تایید می کند.

بخوانید:  AUD/USD حدوداً در اواسط 0.6600s رکود باقی می‌ماند، دقیقاً بالاتر از پایین‌ترین حد دو هفته‌ای در برابر دلار قوی‌تر