تجزیه و تحلیل فنی NZDUSD | فارکسلایو

بنابراین، اگر آنها دوباره به سمت نزولی بروند، ممکن است تأیید کنیم که قیمت تا سطح حمایت پایین می‌رود. برای فردا، اگر داده ها از انتظارات پیشی بگیرد، احتمالاً شاهد افزایش دلار و در صورت از دست دادن آن، ضعف دلار خواهیم بود.


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/nzdusd-technical-analysis-20230329/

در نمودار 1 ساعته زیر، می بینیم که قیمت دوباره توسط مقاومت رد شده است. قیمت خط روند را شکست و ممکن است به زودی شاهد سقوط دیگری به سطح حمایت باشیم. همانطور که در نمودار می بینیم میانگین متحرک ساعتی در این محیط کاملاً قابل اعتماد بوده است.

در نمودار روزانه زیر برای NZDUSD، می بینیم که پس از شکست بانک سیلیکون ولی، دلار آمریکا به سرعت زمین خود را از دست داد زیرا بازار انتظارات نرخ بهره آتی را کاهش داد. اگرچه پس از چند روز، زمانی که فدرال رزرو اقدامات اضطراری را برای متوقف کردن بحران و آرام کردن بازارها انجام داد، این جفت ارز شروع به نوسان کرد.

قیمت شده است فقط تندرست بین حمایت کردن در 0.6191 و مقاومت در 0.6270. میانگین‌های متحرک به سمت بالا رفتند، که ممکن است برای فروشندگان نوید بدی باشد، اما MAs می‌تواند سیگنال‌های نادرستی را در یک اقدام قیمت محدود ارائه دهد. بازار فقط منتظر داده های بیشتری است تا تصمیم بگیرد که در آینده به کجا برود.

بازار هنوز در مورد آینده نامشخص است و با وجود اینکه به دلیل اتفاقات اخیر در بخش بانکی به زودی کاهش نرخ‌ها را در پیش می‌گیرد، اما گزارش‌های اقتصادی پس از این رویدادها همگی داغ بوده است.. بنابراین، هنوز هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که بحران اقتصاد را کند کرده باشد. به همین دلیل است که بازار به داده‌های بعدی با دقت نگاه می‌کند، که از فردا شروع می‌شود.

بخوانید:  پیش بینی سهام اپل برای سال 2023: به 170 دلار می رسد

در نمودار 4 ساعته زیر، می‌توانیم محدوده ایجاد شده پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی را با دقت بیشتری ببینیم. حتی یک تصمیم نه چندان جنگ طلبانه FOMC نیز نتوانست بازار را از مقاومت خارج کند زیرا قیمت در روزهای بعد ذوب شد.