تجزیه و تحلیل فنی EURUSD | فارکسلایو

در نمودار 1 ساعته زیر، می‌توانیم ببینیم که در چنین محیط‌های متلاطمی برای معامله‌گران سخت است که یک طرف را انتخاب کنند و به آن بچسبند، زیرا نوسانات زیاد است. نقطه محتمل دیگری وجود دارد که خریداران می توانند در صورت عقب نشینی وارد عمل شوند و آن در سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2 درصد است. با این حال، فروشندگان منتظر یک وقفه زیر سطح فیب خواهند بود تا با شدت بیشتری انباشته شوند.

بنابراین، در حال حاضر دلار آمریکا از تجارت نرخ بهره رنج می برد و به نظر می رسد که تنها داده های اقتصادی بسیار ضعیف می تواند آن را افزایش دهد زیرا بازار از تجارت نرخ به تجارت رکودی تغییر می کند.

بانک مرکزی اروپا همچنین جرات داشت با افزایش 50 واحدی در ثانیه در آخرین جلسه خود با وجود مشکلات بانکی، غافلگیر کند، که برخلاف کاری است که فدرال رزرو انجام داد، زیرا آنها افزایش 25 واحدی در ثانیه را انجام دادند.

در نمودار روزانه EURUSD زیر، می بینیم که بازار همچنان به افزایش قیمت خود ادامه می دهد زیرا دلار به دلیل قیمت گذاری بازار در پایان چرخه پیاده روی در جلسه بعدی FOMC ضعیف باقی می ماند. از سوی دیگر، بانک مرکزی اروپا مصمم تر به ادامه روند صعودی است، زیرا تورم اصلی در منطقه یورو همچنان در حال افزایش است.

اگر قیمت به بالای مقاومت بشکند و مقاومت بعدی را در 1.1033 هدف قرار دهد، خریداران انباشته خواهند شد. از سوی دیگر، فروشندگان احتمالاً در مقاومت 1.0931 با ریسک تعریف شده وارد می شوند و شکستن زیر سطح حمایت 1.0759 را هدف قرار می دهند.

بخوانید:  جیک شرمن: چیزی برای گزارش از واشنگتن نیست

تجزیه و تحلیل فنی EURUSD


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/eurusd-technical-analysis-20230404/

در نمودار 4 ساعته زیر، می‌توانیم شاهد برخی تثبیت‌ها در چند هفته گذشته باشیم. این نشانه آن است که هنوز ابهامات زیادی در بازار وجود دارد. اگرچه قیمت به پایین‌ترین حد خود ادامه می‌دهد و به نظر می‌رسد که مقاومت در 1.0931 هدف شکست است.