تجزیه و تحلیل فنی AUDUSD | فارکسلایو

این حرکت بالاتر در دلار آمریکا اگرچه امروز در حال محو شدن است. این یک فشار و کشش بین خریداران و فروشندگان است و هیچ یک از آنها اعتقاد زیادی به آنچه در آینده خواهد داشت ندارند. مقاومت در 0.6781 همراه با سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2٪ مهره ای سخت برای خریداران است زیرا فروشندگان به شدت از سطح دفاع می کنند.

در نمودار 1 ساعته زیر، می بینیم که عقب نشینی امروز حرکت نزولی را به صعودی تغییر داد و میانگین های متحرک به سمت بالا رفت. خط روند کوچک باید جایی باشد که خریداران و فروشندگان به احتمال زیاد به آن تکیه کنند. خریداران می خواهند ببینند که قیمت از خط روند جهش می کند و میانگین متحرک طولانی دوره قرمز به عنوان مقاومت عمل می کند. از سوی دیگر، فروشندگان می‌خواهند قیمت را به زیر خط روند شکسته و قیمت را به سمت پایین‌ترین محدوده حرکت دهند.


منبع: https://www.forexlive.com/technical-analysis/audusd-technical-analysis-20230418/

در نمودار 4 ساعته زیر، می توانیم محدوده فعلی بین حمایت 0.6620 و مقاومت در 0.6793 را مشاهده کنیم. در حال حاضر تنها استراتژی در اینجا «بازی در محدوده» خرید در حمایت و فروش در مقاومت است. رد اخیر در مقاومت باید به فروشندگان اطمینان کافی برای هدف قرار دادن حمایت بدهد. تا پنج‌شنبه و جمعه هیچ داده‌ای از اقتصاد ایالات متحده در سطح بالایی وجود ندارد، بنابراین شرایط فنی و احساسات قیمت را هدایت می‌کنند.

در نمودار روزانه زیر برای AUDUSD، می‌توانیم ببینیم که با حاکم شدن عدم قطعیت در بازار، عملکرد قیمت همچنان متلاطم است. داده های اقتصادی ایالات متحده همچنان حال و هوای رکودی را ایجاد می کند، زیرا خرده فروشی ایالات متحده انتظارات خود را از دست داده است و در جمعه گذشته دلار را تقویت می کند.

بخوانید:  PMI خدمات China Caixin: 49.3 (سپتامبر) در مقابل 55 قبلی