تثبیت دلار پس از سودهای الهام گرفته از CPI؛ افزایش ین در بحث مداخله توسط Investing.com

بازارها قبلاً به احتمال زیاد قیمت گذاری کرده اند که فدرال رزرو در هفته آینده نرخ ها را 75 واحد پایه افزایش دهد، اما احتمال افزایش 1 درصدی کامل نرخ نیز اکنون در نظر گرفته شده است.


© رویترز.

در ماه اوت قوی تر از حد انتظار بود. به ویژه، موسوم به “” 0.6% افزایش یافت، دو برابر آنچه انتظار می رفت، و این نرخ را از 5.9% در جولای به 6.3% رساند. این بالاترین رقم از زمان اوج 40 ساله ای است که در ماه مارس به آن دست یافت.

در ساعت 03:00 ET (07:00 GMT)، که دلار آمریکا را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، پس از افزایش 1.5 درصدی یک شبه، که بزرگترین افزایش درصدی یک روزه از مارس 2020 تاکنون است، عمدتاً بدون تغییر در 109.510 معامله شد.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز چهارشنبه تثبیت شد و پس از افزایش شدید جلسه قبل در پی انتشار گزارش تورم ایالات متحده که بیش از حد انتظار بود، نفس خود را متوقف کرد.

با این حال، با جهش ین از پایین ترین سطح 24 ساله که یک شبه در گزارش های رسانه های ژاپنی مشاهده شد مبنی بر اینکه بانک ژاپن یک بررسی نرخ انجام داده است، 0.8 درصد سقوط کرد و به 143.42 رسید.

این لفاظی تندروانه روز سه شنبه ادامه یافت و گدیمیناس سیمکوس، رئیس بانک مرکزی لیتوانی، عضو شورای حکومتی، گفت که بانک مرکزی باید در جلسه اکتبر خود، نرخ بهره را حداقل نیم واحد افزایش دهد.

بخوانید:  پست مهمان: پژمردگی چین؟ 10 نکته از کنگره ملی

قیمت یورو علیرغم 75 نقطه پایه تاریخی هفته گذشته توسط بانک مرکزی اروپا و سیگنال افزایش بیشتر در آینده توسط تعدادی از سیاستگذاران رخ داد.

وی گفت: روند تورم قوی است. بنابراین، حداقل 50 واحد افزایش در ماه آینده مورد نیاز است.

توسط پیتر پرستار

در جاهای دیگر، 0.1% افزایش یافت و به 0.9976 رسید و پس از ضعف یک شبه، زیر برابری باقی ماند.

شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن نیز گفت که تحرکات اخیر در ین “سریع و یک طرفه” بوده است، شرایطی که می تواند دولت را وادار به حمایت از این ارز کند.

با این حال، ضرر پوند در روز چهارشنبه محدود شد، زیرا همچنان قوی بود، که نشان می‌دهد که ارقام اصلی با کاهش قیمت سوخت تحسین برانگیز بودند.

0.1% افزایش یافت و به 1.1498 رسید و تلاش کرد تا از افت 1.6% یک شبه بهبود یابد، علیرغم کاهش نرخ در بریتانیا به زیر 10% در ماه آگوست زیرا کاهش قیمت سوخت کمی از گرما از بحران جاری هزینه های زندگی خارج شد. .

این تا حد زیادی باعث افزایش بزرگ دیگری در نرخ بهره نسبت به جلسه سیاستگذاران آن در هفته آینده می شود.

0.2% کاهش یافت و به 0.6715 رسید و به افت شدید 2.3% یک شبه برای ارز حساس به ریسک ادامه داد. به دنبال گزارش رویترز مبنی بر اینکه ایالات متحده در حال بررسی تحریم‌هایی علیه چین برای جلوگیری از حمله به تایوان است، ارزش یوان با 0.6 درصد افزایش به 6.9658 رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-stabilizes-after-cpiinspired-gains-yen-gains-on-intervention-talk-2891625