تایوان به ارتباطات ایالات متحده در مورد سیاست نرخ ارز ادامه می دهد توسط رویترز

ارزهای صادرکنندگان رقیب ژاپن و کره جنوبی نیز در سال جاری به میزان قابل توجهی در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است.

تایپه (رویترز) – یک مقام بانک مرکزی تایوان روز جمعه پس از اینکه خزانه داری ایالات متحده این جزیره را در فهرست نظارتی خود قرار داد، گفت تایوان کانال های ارتباطی “هموار” با ایالات متحده دارد و این دو به گفتگو در مورد موضوعاتی مانند سیاست نرخ ارز ادامه خواهند داد.

یکی از مقامات بانک مرکزی تایوان به رویترز گفت که کانال های ارتباطی بین آنها و خزانه داری آمریکا “هموار” است.

بانک مرکزی تایوان در نیمه اول سال جاری میلادی 8.25 میلیارد دلار خالص برای مداخله در بازار ارز به منظور جلوگیری از کاهش ارزش دلار تایوان فروخت.

تایوان آخرین بار به طور رسمی توسط ایالات متحده در دسامبر 1992 به عنوان دستکاری کننده ارز شناخته شد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/taiwan-will-continue-to-communicate-with-us-on-exchange-rate-policy-2940377

مازاد تجاری تایوان با ایالات متحده در سال گذشته به 40.22 میلیارد دلار و در 9 ماه اول سال جاری به 37.03 میلیارد دلار رسید و مازاد حساب جاری 14.7 درصد از تولید ناخالص داخلی در چهار فصل منتهی به ژوئن 2022 بود که هر دو بسیار بالاتر از آستانه واشنگتن بود.

دلار تایوان در سال جاری به دلیل افزایش شدید نرخ بهره آمریکا و تقویت دلار آمریکا و همچنین نگرانی از کند شدن رشد اقتصاد جهانی و تنش با چین، حدود 13 درصد در برابر دلار کاهش یافته است.

این مقام مسئول که نخواست نامش فاش شود، گفت: در آینده نیز دو طرف در مورد موضوعاتی مانند چشم انداز اقتصادی و سیاست ارزی بر اساس تعاملات خوب به گفتگو ادامه خواهند داد.


© رویترز. عکس فایل: یکی از کارکنان در کنار آرم بانک مرکزی تایوان در تایپه، تایوان، 26 فوریه 2018 ایستاده است. رویترز/تایرون سیو

در مقام مقایسه، بانک مرکزی برای تمام سال گذشته 9.12 میلیارد دلار خالص خریداری کرد تا در بازار ارز مداخله کند، زمانی که سعی داشت از افزایش سریع دلار تایوان جلوگیری کند.

گزارش نیمه سالانه وزارت خزانه داری ایالات متحده در مورد سیاست های کلان اقتصادی و ارزی شرکای تجاری بزرگ گفت که تایوان دوباره از آستانه دو مورد از سه معیار در مورد ارز و رویه های اقتصادی ایالات متحده فراتر رفت و بنابراین همچنان در فهرست نظارتی باقی مانده است.