بیت کوین در حال کاهش است اما هنوز سقوط نکرده است

بیت کوین در روز دوشنبه نتوانست راه خود را به بالای ۲۵ هزار دلار برساند، پس از آن خریداران کوتاه‌مدت برای قفل کردن سود عجله کردند و قیمت را به منطقه ۲۴ هزار دلاری بازگرداندند. فشار بر بیت کوین توسط افزایش ارزش دلار آمریکا در میان داده های ضعیف چین اعمال شد که نشان دهنده کندی رشد اقتصادی است.

مایکل سیلر، رئیس سابق MicroStrategy، تصمیم این شرکت برای خرید بیت کوین را تصمیم خوبی خواند. او گفت، BTC برای همه مناسب نیست، “شما باید حداقل برای چهار سال سرمایه گذاری کنید. در حالت ایده آل، این انتقال بین نسلی ثروت است.”

بیت کوین در 24 ساعت گذشته 3.7 درصد از دست داده و به 23.9 هزار دلار سقوط کرده است. اتریوم با 5.2 درصد کاهش به 1870 دلار رسید. سایر آلتکوین های برتر با 2% کاهش (BNB) به 6.4% (Solana) رسیده اند.

رائول پال – مدیرعامل Real Vision – معتقد است که اتریوم همچنان برای سرمایه‌گذاران بسیار جذاب است و علاقه به آن پس از انتقال به PoS بیشتر خواهد شد.

تصویر بازار

ارزش کل بازار کریپتو، بر اساس CoinMarketCap، یک شبه 3.6 درصد کاهش یافت و به 1.14 تریلیون دلار رسید.

با این حال، تا کنون، کاهش بیت کوین بیشتر به عنوان یک عقب نشینی اصلاحی در یک روند صعودی دیده می شود. بحث در مورد شکست در این روند تنها در صورتی مناسب است که به زیر 22.5 تا 23.0 هزار دلار برسد. رشد کند و نامطمئن در مراحل اول پس از فروش قوی که از اکتبر گذشته حاکم شد، معمول است.

بخوانید:  با توجه به تظاهرات‌ها، وضعیت بعدی برای شیکل اسرائیل چیست؟

پس زمینه خبر

قابل ذکر است که پویایی مثبت بازار کریپتو در هفته گذشته مصادف شد با خروج خالص 17 میلیون دلار، اولین برداشت خالص در هفت هفته، که 21 میلیون دلار آن از سرمایه گذاری در بیت کوین بود. در همان زمان، سرمایه گذاری در صندوق های کوتاه بیت کوین 2.6 میلیون دلار افزایش یافت.

این مقاله توسط FxProالکس کوپتسیکویچ، تحلیلگر ارشد بازار.


منبع: https://www.forexlive.com/Education/bitcoin-is-lowering-but-not-yet-falling-20220816/

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که صندوق های بازنشستگی ایالات متحده علیرغم کاهش قابل توجه قیمت ها و موجی از نکول های شرکت های رمزنگاری، نسبت به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال خوشبین هستند.