بیت کوین به 19000 بازگشت – پشتیبانی قوی سابق


تصویر بازار

بیت کوین روز پنجشنبه ۷.۲ درصد جهش کرد و به ۱۹۰۰۰ دلار رسید، بالاترین میزانی که اولین ارز دیجیتال در دو ماه گذشته هنوز معامله نکرده است. رشد روزانه شامل دو تکانه بود. اولین مورد به دلیل توقف سفارشات در بازار کم مایعات صبح بود.

دومین مورد در اواسط معاملات ایالات متحده زمانی رخ داد که بازارها در مورد واکنش خود به گزارش تورم تصمیم گرفتند.

همچنین یادآور می‌شویم که اولین ارز دیجیتال در ۱۲ روز از ۱۳ روز سال جدید اضافه شده است. سرمایه گذاران امیدوارند که بازار نزولی با شروع سال جدید میلادی به پایان برسد.

در سمت تحلیل تکنیکال، BTCUSD به سمت صعودی چرخش کرده است، اوج های محلی را بازنویسی کرده و بالاتر از خط روند نزولی از جایی که در ماه های آگوست و نوامبر معکوس شده بود، تثبیت شده است.

با این حال، پیشرفت دیروز به این معنی نیست که از اینجا یک صعود سریع وجود خواهد داشت. از ژوئن تا اکتبر، منطقه حدود 19 هزار حمایت قوی بود، و اکنون ممکن است مقاومت قوی باشد.

بر اساس گزارش Coinglass، بازار آتی یک شبه برای بیش از 272 میلیون دلار در پوزیشن منحل شد که بیش از 189 میلیون دلار آن موقعیت های فروش بود. این رقم بالاترین رقم از 10 نوامبر بود.

بر اساس گزارش گلس‌نود، نرخ هش بیت‌کوین که با میانگین متحرک ۱۴ روزه (۱۴-DMA) هموار شده است، به بالاترین حد جدید ۲۷۰.۲۵ EH/s رسید.

پس زمینه خبر

پارلمان السالوادور قانون اوراق بهادار دیجیتالی را تصویب کرد که به این کشور اجازه می‌دهد با اولین اوراق قرضه مستقل جهان در بلاک چین بیت‌کوین، سرمایه جمع‌آوری کند.

میشل بومن، یکی از اعضای هیئت حکام فدرال رزرو ایالات متحده گفت: فدرال رزرو و تنظیم کننده های بانکی به مطالعه صنعت کریپتو و تلاش برای کاهش خطرات آن ادامه خواهند داد. او گفت که فدرال رزرو نمی خواهد از نوآوری جلوگیری کند و به راه درستی برای تنظیم آن فکر می کند.

حجم معاملات نقطه ای در صرافی های متمرکز در دسامبر 2022 در مقایسه با نوامبر 43 درصد کاهش یافت. در بازار آتی، این افت تقریباً 48 درصد بود.

Avalanche، یکی از 20 ارز دیجیتال برتر، با همکاری توسعه دهندگان آلت کوین با آمازون برای استفاده از اکوسیستم Avalanche، 22 درصد افزایش یافت.

این مقاله توسط FxPro

الکس کوپتسیکویچ، تحلیلگر ارشد بازار


منبع: https://www.forexlive.com/Education/bitcoin-back-to-19000-former-strong-support-20230113/