بولیوی به نظر می رسد که شورش دلار را آرام کند زیرا کمبود نگران فشار FX توسط رویترز است

“همه به من می گویند هیچی وجود ندارد، هیچ چیزی باقی نمانده است. من به دلار بدهکار هستم و باید به دلار خرج کنم.”

کلودیا سوروکو، مدیر خزانه داری بی سی بی روز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “ما قرار است تامین دلار آمریکا را تضمین کنیم، مردم نیازی به نگرانی زیادی ندارند.”

پائولینا مایتا که همچنان در جستجوی ارز است، گفت: “من اینجا به دنبال دلار هستم زیرا هفته گذشته به صرافی های ال آلتو رفتم، اما نتوانستم چیزی پیدا کنم.”

این کشور محصور در خشکی آمریکای جنوبی شاهد کاهش ذخایر خالص ارز خارجی از اوج بیش از 15 میلیارد دلار در سال 2014 به 3.8 میلیارد دلار در پایان سال 2022 بوده است که تحت تأثیر تورم جهانی، صادرات ضعیف تر و هزینه برای محافظت از ارز قرار گرفته است.

توسط دانیل راموس و مونیکا ماچیکائو

بانک مرکزی بولیوی نسبت به تقاضای بالای غیرمعمول برای دلار هشدار داده است و پیشنهاد داده است که دلار را مستقیماً با نرخ مبادله رسمی 6.96/6.86 بولیویانوس به ازای هر دلار بفروشد، جایی که از سال 2011 ثابت شده است.

لزومی ندارد مردم این صف های طولانی را بسازند زیرا می توانند در چند روز آینده وارد شوند.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/bolivia-looks-to-calm-dollar-frenzy-as-shortage-fears-pressure-fx-3025943

متأسفانه ما هشدار داده ایم که این حملات گمانه زنی به ویژه در سطح شبکه های اجتماعی ادامه دارد.

به گفته معامله گران ارز و چک های رویترز، عدم قطعیت اخیر باعث شده است که هزینه دلار در بازارهای موازی غیررسمی به 7.8 بولیویان برسد.

5/5

© رویترز. مردم در خارج از بانک مرکزی بولیوی برای خرید دلار آمریکا ایستاده اند، در لاپاز، بولیوی 7 مارس 2023. رویترز/ کلودیا مورالس

2/5

ادوین روجاس، رئیس بانک مرکزی بولیوی، روز دوشنبه گفت: «جمعیتی که نتوانسته‌اند تقاضای خود را به دلار، چه در سیستم مالی و چه در صرافی‌ها، برآورده کنند، باید به بانک مرکزی بولیوی مراجعه کنند.»

بخوانید:  XAG/USD سودهای متوسط ​​روزانه را تسلیم کرد، خطوط ثابت بالای 23.00 دلار

تحلیلگران گفتند که به نظر می رسد بانک مرکزی در حال حرکت برای اطمینان از عرضه دلار است و به فروش آنها ادامه می دهد تا نرخ ارز رسمی را ثابت نگه دارد، حتی اگر این خطر از بین رفتن ذخایر بیشتر باشد.

LA PAZ (رویترز) – دولت بولیوی در حال مبارزه برای کاهش ترس در میان پس‌اندازکنندگان و کسب‌وکارها در مورد کمبود دلار در این کشور است که منجر به صف‌های طولانی خارج از بانک‌ها، لرزش اوراق قرضه محلی و افزایش قیمت دلار در بازارهای غیررسمی شده است.

قیمت‌های بالای جهانی، کاهش صادرات گاز و هزینه‌های دولتی برای حمایت از اقتصاد، باعث شده است که برخی مبادلات ارزی دلار را به پایان برسانند و باعث وحشت و تشدید نگرانی‌ها شده است.