به گزارش رویترز، پس از انتشار آمارهای خوش‌بینانه چین و افزایش پوند، ارزش دلار متوقف شد

با این حال، بانک مرکزی اعلام کرد که آماده است در صورتی که تورم و تقاضا کاهش نیابد، تشدید بیشتری کند.

کریستینا کلیفتون، اقتصاددان در Commonwealth Bank of Australia (OTC:) (CBA) می‌گوید: «دلار می‌تواند نسبت به قدرت یا عدم قدرت داده‌های اقتصادی حساس بماند زیرا فدرال رزرو احتمالاً به پایان چرخه انقباض خود نزدیک می‌شود».

شاخص که ارز را در برابر سبدی از ارزها اندازه گیری می کند، با 0.3 درصد کاهش به 101.76 رسید و در دو جلسه معاملاتی گذشته بیش از 1 درصد افزایش یافت.

دلار استرالیا 0.4 درصد افزایش یافت و به 0.673 دلار رسید.

پوند آخرین بار با 0.4 درصد افزایش در برابر دلار به 1.2431 دلار رسید.

داده‌های جداگانه در مورد فعالیت ماه مارس نیز در روز سه‌شنبه منتشر شد نشان داد که رشد خرده‌فروشی به 10.6 درصد رسیده است، انتظارات را شکست داده و به بالاترین حد در دو سال اخیر رسیده است، در حالی که رشد تولید کارخانه‌ها نیز سرعت گرفته است، اما درست کمتر از انتظارات بوده است.

یورو پس از دو سقوط متوالی روزانه بیش از 0.5 درصد، آخرین بار با 0.4 درصد افزایش در برابر دلار به 1.0969 دلار رسید.

کریس ترنر، رئیس بازارهای جهانی در ING گفت: «به طور معمول در روزی که داده‌های خوبی از فعالیت چین دارید، افزایش مناسبی در ارزهای کالایی، ارزهای بازارهای نوظهور و دلار کاهش می‌یابد و ما شروع به دیدن آن کرده‌ایم.»

پوند انگلیس علیرغم افزایش غیرمنتظره نرخ بیکاری در سه ماه منتهی به فوریه جهش کرد زیرا رشد دستمزدها بالاتر از پیش بینی باقی ماند و این امر می تواند بانک انگلستان را وادار کند تا نرخ بهره خود را دوباره در ماه مه افزایش دهد.

بخوانید:  قیمت بانک های مرکزی جهانی در پایان سال 2024 چقدر است

در ایالات متحده، داده های منتشر شده در روز دوشنبه نشان داد که اعتماد در میان خانه سازان تک خانواده برای چهارمین ماه متوالی در آوریل بهبود یافته است، در حالی که فعالیت های تولیدی در ایالت نیویورک برای اولین بار در پنج ماه گذشته افزایش یافته است.

لندن (رویترز) – دلار در روز سه‌شنبه پس از انتشار آمارهای رشد بهتر از پیش‌بینی‌شده از چین، کاهش یافت، در حالی که داده‌های خوش‌بوکننده پرداخت از بریتانیا از پوند حمایت کرد.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر

داده‌های روز سه‌شنبه نشان داد که تولید ناخالص داخلی چین در سه ماه اول سال 4.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است که پیش‌بینی تحلیلگران برای رشد 4 درصدی را پشت سر گذاشته است زیرا پایان محدودیت‌های کووید-19 دومین رشد جهان را افزایش داد. بزرگترین اقتصاد خارج از رکود

قیمت چین با تغییر اندکی به 6.8774 در هر دلار رسید.

ترنر افزود: «داده‌های بهتر چین معمولاً به‌عنوان خبر خوبی برای یورو نیز دیده می‌شود، زیرا بخش تولید بزرگ است».

ترنر از ING گفت: «استرلینگ نسبت به داده‌های امروزی از افزایش متوسطی برخوردار بوده است.

بازارها در حدود 90 درصد احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را 25 واحد پایه در نشست بعدی خود در ماه مه، با معامله گران همچنان انتظار کاهش نرخ تا پایان سال دارند.

“ارقام سود در روند صعودی شگفت‌انگیز بوده است. در حاشیه، این افزایش ۲۵ واحد پایه در ماه مه از سوی بانک انگلستان را پشتیبانی می‌کند.”

بخوانید:  برگزیت، نگرانی‌های مالیاتی بریتانیا، گاوهای بالاتر از 1.2350 را بررسی می‌کنند، PMI چشمگیر است

Abhijit Surya، اقتصاددان Capital Economics استرالیا و نیوزلند، که انتظار افزایش 25 واحد پایه نهایی در بانک را دارد، گفت: صورتجلسه جلسه آوریل RBA دیدگاه ما را تقویت می کند که تصمیم برای متوقف کردن نرخ ها به معنای پایان چرخه انقباض بانک نیست. ممکن است.

توسط ساموئل ایندیک و آنکور بانرجی

دلار با 0.2 درصد کاهش به 134.28 ین ژاپن رسید، در حالی که 0.4 درصد افزایش یافت و به 0.6205 دلار رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-firm-on-fed-rate-hike-view-focus-on-china-data-3057476