به دلیل ترس از رکود در آسیا FX، یوان چین 7 دلار در هر دلار شکست. Investing.com


© رویترز.

در حالی که سرمایه گذاران همچنان نگران کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان هستند، 0.2% کاهش یافت و برای اولین بار در دو سال گذشته از سطح 7 در برابر دلار عبور کرد.

اما ین برای پنجمین هفته متوالی از دست دادن خود در حرکت بود و در نزدیکی پایین‌ترین سطح 24 سال اخیر در شکاف رو به رشد بین نرخ‌های بهره محلی و بین‌المللی قرار گرفت. افزایش هزینه واردات انرژی ژاپن نیز بر این واحد تاثیر گذاشته است.

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی در روز جمعه سقوط کردند و یوان چین از یک سطح روانی مهم رد شد زیرا نگرانی‌ها در مورد افزایش نرخ‌های بهره و رکود بالقوه اشتها را برای دارایی‌های منطقه کاهش داد.

اکثر ارزهای آسیایی دیگر نیز در برابر دلار ضرر هفتگی داشتند، زیرا چشم انداز نرخ های بهره بالاتر ایالات متحده مهلت چندانی به فضا نمی داد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/chinese-yuan-breaches-7-per-dollar-as-recession-fears-hit-asia-fx-2893365

داده‌های ضعیف دیگر قرائت‌هایی را که رشد بیش از حد انتظار را در چین و در ماه اوت نشان می‌دادند، جبران کرد.

پس از اینکه دولت تعهد خود را برای کاهش زیان بیشتر در ارز تکرار کرد، قیمت 0.1 درصد افزایش یافت.

مجموعه ای از قرنطینه های مرتبط با کووید، فعالیت اقتصادی چین را در سال جاری متوقف کرد و یوان را تحت فشار قرار داد. این امر باعث تحریک چندین اقدام محرک توسط دولت برای تقویت رشد شد که به نوبه خود باعث کاهش بیشتر یوان شد.

داده های روز جمعه نشان داد چینی ها بدترین افت ماهانه خود را در نزدیک به هفت سال گذشته داشته اند و در ماه اوت 1.3 درصد کاهش یافته اند. بازار املاک پر بدهی چین بخش عمده ای از رشد اقتصادی این کشور را تشکیل می دهد و در سال جاری تحت فشار شدیدی از تنگنای نقدینگی قرار گرفته است.

بخوانید:  درخواست های وام مسکن MBA ایالات متحده در 14 آوریل -8.8٪ در مقابل +5.3٪ قبل
اما چندین اصلاحات قوی اخیر برای یوان توسط بانک خلق چین نشان می دهد که دولت آماده نیست که اجازه دهد ارزش این ارز بیشتر شود.

نوشته امبار واریک

انتظارات افزایش بهره فدرال رزرو ایالات متحده در هفته آینده نیز بر بازارهای ارز منطقه ای تأثیر گذاشت، زیرا در این کشور نشانه های کمی از کند شدن وجود داشت. قیمت نزدیک به بالاترین حد در 20 سال گذشته باقی ماند.

بیشتر ارزهای آسیایی دیگر روز جمعه تحت فشار نگرانی‌های فزاینده از رکود اقتصادی جهانی پس از هشدارهای بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول سقوط کردند.