به دلیل اظهارات پاول در مورد کند شدن فدرال رزرو توسط رویترز، دلار در برابر ین به پایین ترین حد در 3 ماه گذشته رسید.

رودریگو کاتریل، استراتژیست ارشد FX در بانک ملی استرالیا (OTC:) می‌گوید: «بدیهی است که این سخنرانی کمتر جنگ‌طلبانه بود تا آنچه می‌ترسید. ین پیشرو است و وقتی به حرکت بزرگ و بزرگ در نرخ‌های بلندمدت آمریکا نگاه می‌کنید، منطقی است.»

بازارها به احتمال 80 درصد قیمت گذاری می کنند که فدرال رزرو در جلسه بعدی نرخ ها را 50 واحد پایه افزایش دهد، در مقابل احتمال 20 درصد افزایش 75 امتیازی دیگر طبق ابزار Fedwatch CME.

جفت دلار-ین نسبت به تغییرات در بازده بلندمدت خزانه داری ایالات متحده بسیار حساس است، که پس از اظهارات پاول به پایین ترین حد در دو ماه اخیر یعنی 3.6 درصد کاهش یافت. آنها آخرین بار روی 3.6237٪ بودند.

هر دو یورو و پوند نیز افزایش یافتند، اما نتوانستند از سطوح مقاومت اخیر عبور کنند.

او افزود، با این حال، کنترل تورم “نیازمند حفظ سیاست در سطح محدود برای مدتی است”.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل

یورو 0.2% 1.0432 دلار افزایش یافت و تا 1.0463 دلار در اوایل روز معامله شد. پوند به 1.2114 دلار رسید که 0.46 درصد افزایش یافت.

سرعت تهاجمی افزایش نرخ فدرال رزرو در سال جاری به دلیل بازدهی بالاتر ایالات متحده و ترس از اینکه بانک مرکزی اقتصاد ایالات متحده را در تلاش برای مبارزه با تورم به سمت رکود سوق دهد، دلار را افزایش داده است، اما پاول روز چهارشنبه گفت که “کاهش سرعت در این نکته راه خوبی برای متعادل کردن خطرات است.”

توسط کوین باکلند و آلون جان

پس از گزارش رسانه ها مبنی بر اینکه پکن پایتخت به برخی از مردم اجازه قرنطینه خانگی می دهد، شاهد نوساناتی در تجارت فراساحلی بودیم. دلار آخرین بار پس از تضعیف 0.3 درصدی به 7.0256 به پایین ترین حد دو هفته اخیر، در 7.074 یوان 0.4 درصد قوی تر شد.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-sinks-to-3month-low-vs-yen-as-powell-says-fed-to-go-slow-2954941

سطح مقاومت مهم بعدی یورو/دلار در سطح 1.0500 قرار می گیرد که تا کنون در این ماه حفظ شده است. شکستن بالاتر از این سطح می تواند راه را برای بازگشت طولانی مدت به سمت اوج های اواخر ماه مه/اوایل ژوئن در حدود قیمت باز کند. سطح 1.0800،” تحلیلگران MUFG در یادداشتی گفتند.

توکیو/لندن (رویترز) – پس از اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو مبنی بر اینکه افزایش نرخ بهره آمریکا می تواند «در ماه دسامبر» با وجود یورو کاهش یابد، دلار بیش از 1.5 درصد در برابر ین سقوط کرد و به پایین ترین حد سه ماه اخیر رسید. نتوانست از یک سطح مقاومت بزرگ عبور کند.

کاتریل گفت، با این حال، واکنش بازار “تا حدودی تعجب آور است”. “رئیس فدرال رزرو واقعاً اخیراً دیدگاه خود را تکرار کرد، که باید انتظار افزایش کمتری را داشت (در جلسه بعدی در 14 دسامبر)، اما او مجدداً تأکید کرد که آنها هنوز تمام نشده اند و ما باید انتظار افزایش بسیار بیشتری داشته باشیم. نرخ پایانه.”

شهرهای غول‌پیکر گوانگژو و چونگ‌کینگ روز چهارشنبه کاهش محدودیت‌های کووید را اعلام کردند، در حالی که مقامات ژنگژو، محل کارخانه فاکسکان که بزرگ‌ترین سازنده آیفون‌های اپل (NASDAQ:) در جهان است و صحنه ناآرامی‌های کارگران بر سر کووید بوده است، نیز اعلام کردند. از سرگیری “منظم” مشاغل.

دلار تا 1.64 درصد سقوط کرد و به 135.85 ین رسید که پایین ترین سطح از 23 اوت بود، اما پس از آن کمی بهبود یافت و به 136.38 رسید.

دلار در برابر اکثر ارزهای G10 دیگر تضعیف شد و با کاهش ارزش فرانک سوئیس، دلار استرالیا به 0.684 دلار رسید که بالاترین رقم از 13 سپتامبر و دلار نیوزلند به 0.6341 دلار رسید که بالاترین رقم از 17 اوت است.

و همچنین با نشانه هایی که دولت چین از سیاست ضد کووید صفر خود چشم پوشی می کند، تقویت شده اند.