به افزایش قیمت دیگری در آلمان در ماه آینده توجه داشته باشید

در صورتی که شاهد جهش دیگری در اعداد تورم مصرف کننده آلمان در ماه باشیم، باید به آن توجه داشت.


منبع: https://www.forexlive.com/news/be-mindful-of-another-price-spike-in-germany-next-month-20220809/

گاهی اوقات بهتر است آنچه فراتر از سرفصل ها است یادآوری شود و وقتی نوبت به اعداد تورمی می رسد، ممکن است بازارها کمی گمراه شوند. بنابراین، همیشه خوب است که مراقب باشید و بین خطوط نگاه کنید و فقط نسبت به آنچه روی صفحه می بینید بیش از حد واکنش نشان ندهید.

تورم آلمان هنوز نشانه‌هایی از اوج خود را نشان نداده است زیرا ارقام جولای بالاتر از حد تخمین زده شده است. مطمئناً، رقم تیتر (7.5%) ممکن است از بالاترین سطح ماه مه (7.9٪) کمتر باشد، اما قرائت هماهنگ اتحادیه اروپا (8.5٪) بالاتر از ژوئن بود و به کمتر از رکورد ثبت شده در ماه می (8.7٪) رسید.

کریستین لیندنر، وزیر دارایی آلمان، قبلاً روی ایده تمدید «گذرنامه مسافرتی 9 یورویی» آب سرد ریخته است. به این ترتیب، ممکن است در ماه سپتامبر، زمانی که یارانه ها بازنشسته می شوند، قیمت ها دوباره افزایش یابد.

با توجه به اینکه داده‌های CPI در ماه‌های آینده در همه جا مورد توجه قرار می‌گیرد، آگاهی از تفاوت‌های ظریف و عوامل احتمالی مؤثر بر اعداد بسیار مهم است. در مورد آلمان، دولت برای ماه های ژوئن، ژوئیه و آگوست یارانه های سوخت و بلیت های راه آهن را در نظر گرفته بود.

آنها برای سه ماه مالیات بر بنزین و گازوئیل را کاهش دادند، اگرچه قیمت ها در پمپ هنوز بالاست. اما آنها همچنین یک کارت مسافرتی حمل و نقل عمومی را معرفی کردند که برای یک دوره سفر یک ماهه موثر است، فقط با 9 یورو.

بخوانید:  EUR/GBP در بحبوحه شرایط نقدینگی پایین در جمعه خوب، افزایش اندکی را ثبت کرد