بر اساس چشم انداز نرخ بهره توسط رویترز، دلار نزدیک به بالاترین سطح سه ماهه خود را حفظ کرد

دلار استرالیا نیز به همین دلیل تحت فشار نزولی قرار گرفت، هرچند که آخرین بار با 0.3 درصد افزایش در 0.6612 دلار بود.

روز پنجشنبه، دلار کانادا به پایین‌ترین حد خود در پنج ماه گذشته کاهش یافت و آخرین بار در 1.3795 در هر دلار آمریکا ثابت ماند.


© رویترز. عکس فایل: زنی اسکناس های دلار آمریکا را در این تصویر در دست دارد که در 30 مه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل

چین در نزدیکی سطح روانی کلیدی 7 در هر دلار افت کرد و آخرین 0.2 درصد کاهش در روز در 6.9803 بود.

فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا، روز چهارشنبه گفت که بانک مرکزی به توقف افزایش نرخ بهره نزدیک‌تر است و پیشنهاد کرد که ممکن است در ماه آوریل متوقف شود.

نرخ‌های ایالات متحده نیز تا پایان سال بالای 5.5 درصد باقی می‌مانند.

قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو در حال حاضر حاکی از تقریباً 70 درصد احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در این ماه 50 واحد پایه است که در مقایسه با 9 درصد در ماه گذشته افزایش یافته است.

پس از گزارش دولت از تورم پایین غیرمنتظره، یوان تضعیف شد.

افزایش نرخ در توقف

مجموعه ای از داده های اقتصادی قوی ایالات متحده در هفته های اخیر، که به فشارهای تورمی مداوم اشاره می کند، منجر به این شد که پاول روز سه شنبه گفت که فدرال رزرو به احتمال زیاد نیاز به افزایش نرخ بهره بیش از حد انتظار دارد.

این امر باعث شد که دلار آمریکا رشد شدید خود را نسبت به اوایل هفته متوقف کند و از نزدیک به بالاترین سطح سه ماهه در برابر ین عقب نشینی کند. 0.6% کاهش یافت و به 136.55 ین رسید.

0.05% کاهش یافت و به 105.57 رسید و نزدیک به اوج سه ماهه 105.88 در روز چهارشنبه باقی ماند.

سنگاپور/لندن (رویترز) – دلار در روز پنجشنبه نزدیک به بالاترین حد سه ماهه خود بود، که زیربنای پیام جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، مبنی بر اینکه نرخ‌های بهره باید بالاتر و احتمالاً سریع‌تر برود، حفظ شد.

بانک مرکزی کانادا در روز چهارشنبه نرخ بهره کلیدی خود را روی 4.50 درصد نگه داشت و این نشانه این است که بانک های مرکزی بزرگ شروع به توقف کمپین های انقباضی پولی خود کرده اند.

بلیندا آلن، اقتصاددان ارشد در Commonwealth Bank of Australia (OTC:) می‌گوید: «به نظر می‌رسید که لو برای یک واگرایی فزاینده در مسیر سیاست پولی بین استرالیا و ایالات متحده آماده است.»


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-towers-on-lingering-effects-of-powells-testimony-3025600

توسط Rae Wee و Joice Alves

یورو و پوند به طور مشابه از پایین ترین سطح چند ماهه فاصله گرفتند و به ترتیب در 1.0555 دلار و 1.1845 دلار یکسان شدند.

در دومین روز شهادت خود در کنگره در روز چهارشنبه، پاول مجدداً پیام خود را تأیید کرد، اگرچه توجه محتاطانه‌ای داشت و گفت که بحث در مورد مقیاس و مسیر افزایش نرخ بهره در آینده هنوز در جریان است و به داده‌ها بستگی دارد.

یوآن پس از انتشار داده های ماه فوریه توسط چین که پایین ترین نرخ تورم سالانه قیمت مصرف کننده در یک سال را نشان می دهد، تضعیف شد و تردیدها در مورد سرعت بهبود اقتصادی را تشدید کرد.

تیری ویزمن، استراتژیست نرخ ارز و FX جهانی مک کواری گفت: «پاول پذیرفت که تصمیم ماه مارس به داده ها بستگی دارد. بنابراین سوالی که پیش روی ما قرار دارد این است که آیا شتاب مجدد اقتصادی ژانویه یک روند کوتاه بوده یا یک روند.