برگزیت، نگرانی‌های مالیاتی بریتانیا، گاوهای بالاتر از 1.2350 را بررسی می‌کنند، PMI چشمگیر است

در جاهای دیگر، شاخص دلار آمریکا در بحبوحه غیبت مذاکرات فدرال رزرو و تعطیلات چین، کند باقی می ماند. در همین راستا می‌تواند کشمکش‌های اخیر بین ایالات متحده و چین پیرامون تقابل ایالات متحده با چین بر سر روابط شرکت‌ها با تلاش‌های جنگی روسیه و سقف بدهی ایالات متحده در سنا باشد که به نظر می‌رسد حرکت صعودی جفت پوند/دلار آمریکا را بررسی کرده است.

با این حال، گزارشی از نهاد دانشگاهی بریتانیا در اروپای در حال تغییر (UKICE) روز سه‌شنبه فاش کرد که علیرغم ضربه اقتصادی قابل توجهی که به بریتانیا ناشی از خروج از بلوک و کاهش حمایت مردم بریتانیا از برگزیت وارد شده است، تغییرات عمده در روابط بریتانیا و اتحادیه اروپا بعید بود خبر به اشتراک گذاشته شده توسط رویترز همچنین نشان دهنده هیچ تلاشی از سوی اتحادیه اروپا (EU) بریتانیا برای ارزیابی مجدد توافقنامه تجارت و همکاری (TCA) امضا شده در دسامبر 2020 است که به نوبه خود به بن بست بیشتر در موضوع کلیدی و چالش های پیش روی اتحادیه اروپا اشاره دارد. جفت GBP/USD.

با حرکت رو به جلو، GBP/USD ممکن است شاهد عقب نشینی در میان روحیه محتاطانه پیش از اولین قرائت شاخص های PMI جهانی S&P در ژانویه و تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) برای ایالات متحده باشد. همچنین سخنرانی کارولین دی فام، عضو بانک انگلستان (BOE) مهم خواهد بود.

تحلیل فنی

از سوی دیگر، ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، نیاز داشت که مشاور اخلاقی مستقل را به پرونده مالیاتی مربوط به رئیس حزب محافظه کار سوق دهد، زیرا ندیم زهاوی در پرونده ها نامنظم مشخص شده بود. علاوه بر این، به نظر می رسد که صحبت های پیرامون آمادگی بریتانیا برای پیشنهاد مالیات بر مرز کربن به عنوان بخشی از بسته کمکی صنعت فولاد، طبق گزارش فایننشال تایمز (FT) نیز خریداران پوند/دلار آمریکا را به چالش می کشد. علاوه بر این، بازی‌های ترکیبی محافظه‌کاران برای کاهش مالیات و حمایت بریتانیا در مقابل، مالیات‌ها را به‌عنوان چالش کلیدی اخیر دولت بریتانیا برجسته می‌کند.

بخوانید:  رویدادهای اقتصادی هفته آینده و انتشارات توسط مشاغل ایالات متحده در روز جمعه برجسته شده است

اگرچه موانع متعدد در اطراف 1.2450 گاوهای GBP/USD را به چالش می کشد، سوگیری نزولی خارج از جدول باقی می ماند مگر اینکه قیمت از 12 اکتبر 2022، نزدیک به 1.2015 تا زمان مطبوعات فراتر از خط حمایت شیب دار رو به بالا باقی بماند.

در مقابل این پس‌زمینه، S&P 500 Futures به دنبال رشدهای وال استریت مقاومت می‌کند و در عین حال از بالاترین سطح شش هفته‌ای که در روز گذشته ثبت شده بود عقب‌نشینی کرد و حداکثر به 4030-35 رسید. در همین راستا، بازدهی اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله خزانه داری ایالات متحده با کاهش حدود 3.51 درصدی و 4.21 درصدی تا زمان انتشار، حرکت بازیابی سه روزه فوری را تجربه کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbp-usd-brexit-uk-tax-concerns-probe-bulls-above-12350-pmis-eyed-202301240509

GBP/USD نزدیک به 1.2380-85 سقوط کرد، زیرا گاوها در آستانه انتشار داده های کلیدی فعالیت بریتانیا در باز شدن سه شنبه لندن، عضلات خود را خم می کنند. با این حال، نگرانی های احتمالی در مورد برگزیت و مالیات بریتانیا و همچنین بازارهای کساد، خریداران جفت کابل را به چالش می کشد.

  • GBP/USD پس از معکوس شدن از بالاترین سطح 7.5 ماهه روز قبل، به سودهای ملایم می چسبد.
  • UKICE گزارش می دهد که با وجود آخرین سختی های بریتانیا، هیچ تغییر محتملی در شرایط برگزیت وجود ندارد.
  • نگرانی‌های مربوط به کاهش مالیات بریتانیا در بودجه آینده، تحقیقات مالیاتی بر رهبر محافظه‌کاران نیز خریداران کابل را بررسی می‌کند.
  • قرائت اولیه PMI بریتانیا/ایالات متحده برای ژانویه، فام BOE به دنبال انگیزه جدیدی بود.