برزیل و آرژانتین آماده سازی برای ارز مشترک را آغاز می کنند© رویترز.

(رویترز) – فایننشال تایمز روز یکشنبه گزارش داد که برزیل و آرژانتین این هفته اعلام خواهند کرد که کار مقدماتی را برای یک ارز مشترک آغاز می کنند.

به گزارش FT به نقل از مقامات، این طرح که قرار است در نشستی در بوئنوس آیرس این هفته مورد بحث قرار گیرد، بر روی این موضوع تمرکز خواهد کرد که چگونه یک ارز جدید که برزیل پیشنهاد می کند «سور» (جنوب) نامیده شود، می تواند تجارت منطقه ای را تقویت کند و وابستگی به دلار آمریکا را کاهش دهد. .

“خواهد بود . . . سرجیو ماسا، وزیر اقتصاد آرژانتین به فایننشال تایمز گفت: تصمیمی برای شروع مطالعه پارامترهای مورد نیاز برای یک ارز مشترک، که شامل همه چیز از مسائل مالی گرفته تا اندازه اقتصاد و نقش بانک‌های مرکزی است.

سیاستمداران هر دو کشور قبلاً در سال 2019 درباره این ایده صحبت کرده بودند، اما در آن زمان با مخالفت بانک مرکزی برزیل مواجه شدند.

این گزارش گفت که در ابتدا به عنوان یک پروژه دوجانبه شروع شد، این ابتکار بعداً برای دعوت از دیگر کشورهای آمریکای لاتین گسترش یافت و افزود که انتظار می‌رود در جریان سفر لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس‌جمهور برزیل به آرژانتین که از یکشنبه شب آغاز می‌شود، اعلام رسمی اعلام شود.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/brazil-and-argentina-to-begin-preparations-for-common-currency–ft-2985320