برزیل نیازی به ترس از رکود در خارج از کشور، دلار قوی، می گوید Guedes توسط رویترز

وزیر گفت: “آنها می گویند خوب، اگر در آنجا (خارج از کشور) رکود ایجاد شود، قیمت محصولات کشاورزی کاهش می یابد، وحشتناک است، برزیل تمام می شود. هیچ چیز تمام نمی شود.”

با کمی قوی‌تر شدن دلار، مردم به گردشگری داخلی مشغول می‌شوند، رقابت‌پذیری صنعت ما افزایش می‌یابد، رقابت‌پذیری کشاورزی ما بهبود می‌یابد.»

(رویترز) – وزیر اقتصاد برزیل، پائولو گوئدس، روز دوشنبه گفت که این کشور نیازی به ترس از رکود در خارج از کشور یا دلار قوی تر ندارد، با این استدلال که بزرگترین اقتصاد آمریکای لاتین دارای پویایی رشد خاص خود است.

او گفت: «دلار بالا می‌رود، دلار برای تعدیل پایین می‌آید، اما اقتصاد، پویایی رشد برزیل ناشی از پس‌انداز داخلی، نوآوری، فناوری است».


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/brazil-does-not-need-to-fear-recession-abroad-strong-dollar-says-guedes-2899256

گوئدس در طول سخنرانی خود به حضار گفت که از “باد بیرون” نترسید.

دلار آمریکا در اوایل این جلسه به 5.40 ریال رسید که در بالاترین سطح در دو ماه گذشته، در بحبوحه نگرانی های جهانی در مورد انقباض پولی تهاجمی و خطر رکود در اقتصادهای توسعه یافته است.


© رویترز. عکس فایل: وزیر اقتصاد برزیل پائولو گوئدس در بیانیه‌ای خبری پس از مراسم افتتاحیه نشست OECD در کاخ Itamaraty در برازیلیا، برزیل در 21 ژوئن 2022 صحبت می‌کند. رویترز/آدریانو ماچادو/عکس فایل

او گفت که در همین حال، اقتصادهای توسعه یافته علاوه بر تأثیرات جنگ اوکراین، با رکود تورمی مواجه خواهند شد.

او که در یک رویداد در ایالت باهیا با تاجران صحبت می کرد، تاکید کرد که این کشور دارای ابعاد قاره ای است، وضعیت مالی خوبی دارد و به سمت توسعه 3 درصدی در سال جاری پیش می رود.

بخوانید:  دلار آمریکا در آستانه FOMC دقیقه به تقویت خود ادامه می دهد