برای یک مسیر L شکل به جای V شکل FAAMG آماده باشید

تنها نقطه روشن FAAMG که در ده سال گذشته درخشیده است، اپل است که گزارش آن سرمایه گذاران را راضی کرد و سهام آن پس از پایان رسمی جلسه 0.5 درصد افزایش یافت.

با سریع‌ترین انقباض آن در 40 سال گذشته، سیاست پولی فعلی ارزش سرمایه فناوری را به سرعت کاهش می‌دهد و بحرانی‌ترین محرک رشد شرکت‌ها را محدود می‌کند: فراوانی اقتصادی نسبی. در سطح تأمین مالی، شرکت‌ها دریافت پول برای پروژه‌های امیدوارکننده را آسان‌تر یافتند و از تقاضای مصرف‌کننده بالاتر در سطح مصرف برخوردار شدند.

با چنین حرکت سنگین وزنی، جای تعجب است که S&P500 تا روز جمعه به سطوح بسته شدن هفته گذشته نزدیک شود و نه به طور قابل توجهی پایین تر. شاخص های گسترده شرکت های “ارزش” را به سمت بالا می کشاند.

در مورد معامله‌گران اعمال می‌شود، این بدان معناست که تلاش برای بازخرید ستاره‌های بازار در حال حاضر می‌تواند عجله داشته باشد. به جای بازگشت به شکل V، سهام FAAMG در معرض خطر کاهش (L-شکل) قرار دارد – تا زمانی که سیاست پولی دوباره محرک شود. و فدرال رزرو اکنون به ما اطمینان می دهد که نباید قبل از پایان سال آینده روی آن حساب کنیم، زیرا افزایش نرخ بهره یک دوره طولانی از نرخ های بالا را به دنبال خواهد داشت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/be-ready-for-an-l-shaped-rather-than-a-v-shaped-faamg-trajectory-202210281423

بازارها احتمالاً این هفته را به‌عنوان حذف فناوری‌ها به یاد خواهند آورد. در روز جمعه، آمازون به شکست‌های متا، گوگل، آلفابت و مایکروسافت پیوست که سهام آن‌ها در یک مقطع پس از گزارش فصلی بیش از 20 درصد از دست دادند.