بخش تولید در حال حاضر در رکود است – Wells Fargo


تولید صنعتی ایالات متحده در ایالات متحده در دسامبر 0.7٪ کاهش یافت و اعداد نوامبر کاهش یافت. به گفته تحلیلگران ولز فارگو، با کاهش تولید صنعتی در شش ماه از هشت ماه گذشته، که بزرگترین آنها نوامبر و دسامبر بوده است، بدیهی است که بخش تولید در حال حاضر در رکود قرار دارد.

نقل قول های کلیدی:

این گزارش دلگرم‌کننده‌ای برای فعالیت‌های صنعتی به‌ویژه برای بخش تولید نیست که تقریباً سه چهارم کل تولید را شامل می‌شود و در آن کاهش در دسامبر 1.3 درصد بیشتر بود.»

«تولیدکنندگان نسبت به چالش هایی که با آن روبرو هستند کور نیستند. کاهش تقاضا برای کالاهای مصرفی، هزینه های بیشتر وام و ترس از رکود همگی بر فعالیت تاثیر می گذارد. در بحث‌های خودمان با مشتریان، بسیاری از آن‌ها با پویایی انحرافی بین کاهش تولید صنعتی ایالات متحده و باز هم بالا بودن عقب‌ماندگی‌های صنعتی و تلاش برای فهمیدن اینکه چه زمانی به هم نزدیک می‌شوند، شیفته آن شده‌اند.

«در حالی که ما گمان می‌کنیم که کندی فعالیت‌ها نوید خوبی برای رشد کلی اقتصادی نیست، این واقعیت که تولیدکنندگان در این چرخه «عاقل‌تر از بازی» هستند نشان می‌دهد که آنها ممکن است موقعیت بهتری برای مقابله با رکود اقتصادی داشته باشند.»


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-manufacturing-sector-is-already-in-recession-wells-fargo-202301181723