با کاهش نگرانی فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره، دلار افت کرد. رویترز، بازگشایی چین خوش‌بینی را افزایش می‌دهد© رویترز. عکس فایل: اسکناس‌های دلار آمریکا و یوان چین در این تصویر تصویری دیده می‌شوند که در 14 ژوئن 2022 گرفته شده است. رویترز/فلورانس لو/تصویر

توسط Rae Wee

سنگاپور (رویترز) – در حالی که سرمایه گذاران به این فکر کردند که فدرال رزرو ممکن است به پایان چرخه افزایش نرخ خود نزدیک شود و بازگشایی چین باعث افزایش تقاضا برای دارایی های پرریسک تر شده است، دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای اصلی در نزدیکی پایین ترین سطح هفت ماهه خود سقوط کرد. .

بازارها به طور فزاینده ای تردید دارند که فدرال رزرو مجبور باشد برای کاهش تورم، نرخ های بهره را بالای 5 درصد بگیرد، زیرا اثرات افزایش نرخ تهاجمی آن در سال گذشته در اقتصاد احساس شده است. سرمایه گذاران اکنون انتظار دارند که نرخ بهره تا ژوئن به کمتر از 5 درصد برسد.

گزارش مشاغل هفته گذشته نشان داد که در حالی که اقتصاد ایالات متحده در ماه دسامبر به طور قابل توجهی مشاغل اضافه کرده است، رشد دستمزدها نیز کاهش یافته است.

کاهش ارزش دلار، یورو را به بالاترین سطح هفت ماهه 1.07605 دلار در جلسه قبل رساند. یورو آخرین بار با 0.04 درصد کاهش به 1.0728 دلار رسید.

استرلینگ با 0.03 درصد کاهش به 1.2177 دلار رسید، پس از اینکه روز دوشنبه به بالاترین سطح سه هفته ای 1.2209 دلار رسید و جلسه را 0.73 درصد بالاتر به پایان رساند.

در برابر سبدی از ارزها، پس از افت 0.7 درصدی و رسیدن به پایین ترین سطح هفت ماهه 102.93 در جلسه قبل، 0.04 درصد افزایش به 103.21 رسید.

جورج ساراولوس، رئیس بخش تحقیقات FX در این باره گفت: صعود بزرگ دلار آغاز شده است بانک دویچه (ETR:).

بازگشایی سریع چین همچنین تقویت دیگری به سمت دارایی‌های پرریسک‌تر به دور از پناهگاه امن را ایجاد کرد، با افزایش حساس به ریسک به اوج بیش از چهار ماهه 0.6950 دلار در جلسه قبل. آخرین بار با 0.04% کاهش در 0.6911 دلار بود.

قیمت در 0.6373 دلار ثابت ماند، نه چندان دور به بالاترین قیمت بیش از سه هفته گذشته دوشنبه 0.6411 دلار. هر دو ارز ضد پود اغلب به عنوان پراکسی مایع برای .

آخرین خرید 6.7757 به ازای هر دلار بود، و به سمت بالای 5 ماهه نزدیک به 6.7665 در هر دلار در جلسه قبل حرکت کرد.

تارک هورچانی، رئیس بخش کارگزاری اصلی در Maybank Securities، گفت: «مدیران صندوق‌های تامینی پس از بازگشایی کامل در چین، اندکی کاهش یافته‌اند.

در جاهای دیگر، ین ژاپن تقریباً 0.1٪ افزایش یافت و به 131.73 در هر دلار رسید، که همچنان تحت تأثیر تضعیف دلار آمریکا و تغییر غیرمنتظره بانک مرکزی ژاپن در سیاست منحنی بازدهی خود در اواخر سال گذشته است.

دونگ چن، رئیس تحقیقات اقتصاد کلان آسیا در Pictet Wealth Management به خبرنگاران گفت: «کاری که BOJ در پایان سال 2022 انجام داد فقط نشان می‌دهد که آقای کورودا در تلاش است کار را برای جانشین خود آسان‌تر کند. هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، در ماه آوریل از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

رئال برزیل در جلسه قبل روند پیروزی سه روزه خود را شکست و آخرین بار به 5.2546 در هر دلار رسید که روز دوشنبه پس از هجوم حامیان رئیس جمهور سابق ژایر بولسونارو به پایتخت، بیش از 1 درصد کاهش یافت. تا ساعت آسیا در روز سه شنبه هنوز معامله نشده بود.

سرمایه گذاران توجه خود را به سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در اواخر روز سه شنبه و به داده های تورم ایالات متحده در روز پنجشنبه معطوف خواهند کرد که می تواند چشم انداز مسیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را شفاف تر کند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-languishes-as-fed-rate-hike-fears-recede-china-reopening-boosts-optimism-2976678