با وجود کاهش شکاف نرخ، دلار در ماه‌های آینده انعطاف‌پذیر خواهد ماند

پوند امسال در برابر دلار آمریکا نزدیک به 3.5 درصد افزایش یافته است که تا حدی از کاهش 10 درصدی در سال 2022 بازگشته است.

بنگالورو (رویترز) – نظرسنجی رویترز از استراتژیست‌های ارز خارجی پیش‌بینی کرد که دلار آمریکا در برابر اکثر ارزهای اصلی طی ماه‌های آینده با وجود انتظارات برای کاهش اختلاف نرخ بهره، انعطاف‌پذیر خواهد ماند.

جین فولی، رئیس استراتژی FX در رابوبانک، گفت: «نظر ما این است که این کاهش‌ها در ماه‌های آتی به پایان خواهد رسید، زیرا فدرال رزرو، مانند بسیاری از بانک‌های مرکزی G10 دیگر، تلاش می‌کند تا تورم خدمات را کاهش دهد.»

(برای سایر داستان های نظرسنجی ارز خارجی می رویترز:)


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-to-remain-resilient-in-coming-months-despite-narrowing-rate-gap–reuters-poll-3071223

توسط شالو شریواستاوا و ایندرادیپ گوش

پیش‌بینی می‌شود که یورو در سال جاری بیش از 3 درصد افزایش یافته است، و پیش‌بینی می‌شود که در 6 ماه آینده با قیمت 1.11 دلار در حدود سطوح فعلی معامله شود. استرلینگ نیز به طور کلی بدون تغییر در 1.25 دلار در شش ماه مشاهده شد.

اکثریت اندکی از استراتژیست ها، 20 نفر از 39 نفر، گفتند که تا پایان ماه افزایشی در پوزیشن های خالص دلار کوتاه وجود خواهد داشت. یازده گفت که شورت نت موجود تغییر چندانی نخواهد داشت.

انتظار می‌رود طی 12 ماه آینده، دلار در برابر یورو و پوند به ترتیب 2.7 و 2.4 درصد کاهش یابد.

ما همچنین انتظار داریم که دلار در ماه‌های آینده شاهد افزایش حمایت از تقاضای امن باشد.»

اگرچه ارزش دلار در ماه گذشته 0.8 درصد تضعیف شد، اما در مقایسه با کاهش 2.3 درصدی ماه مارس، ملایم بود، زیرا تورم بالا و مداوم انتظارات برای افزایش مجدد نرخ بهره فدرال رزرو در اواخر روز چهارشنبه را تقویت کرد.

بخوانید:  بانک جهانی پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی چین در سال 2023 را از 4.5 درصد به 4.3 درصد کاهش داد.

کاهش نگرانی‌ها در مورد سلامت سیستم بانکی پس از شکست منظم سه وام‌دهنده متوسط ​​ایالات متحده از اواسط ماه مارس نشان می‌دهد که تورم نگرانی اصلی با توجه به اینکه اقتصاد به خوبی حفظ شده است، باقی مانده است.

بر اساس نظرسنجی رویترز از 75 استراتژیست که از 28 آوریل تا 3 مه انجام شد، پیش بینی می شد که دلار در 6 ماه آینده در حدود سطوح فعلی در برابر اکثر ارزهای اصلی معامله شود.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر نشان داده شده است که در 14 فوریه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر/عکس فایل

همچنین قرار است یورو از ورود دیرهنگام بانک مرکزی اروپا به چرخه نرخ بهره فعلی بهره مند شود و انتظارات قوی برای افزایش بیشتر در ماه های آینده وجود دارد.

بیشتر خوش بینی ها در مورد دلار ناشی از این دیدگاه است که صرف نظر از اینکه فدرال رزرو چرخه انقباض خود را در روز چهارشنبه به پایان برساند یا خیر، بعید است که به این زودی کاهش نرخ بهره را آغاز کند زیرا برخی در بازارهای مالی شرط بندی می کنند.

کیت جوکز، استراتژیست ارشد FX در Societe Generale (OTC:) گفت: “اگر انتظارات نرخ کوتاه روندهای ارزی را هدایت کند، ما همچنان شاهد تسلط موضع جنگ طلبانه بانک مرکزی اروپا خواهیم بود و چیزهای مثبت بیشتری در آینده وجود دارد.”