با وجود حرکت BOJ، دلار آمریکا احتمالاً در مقابل ین افزایش بیشتری داشته است – Goldman By Reuters

نیویورک (رویترز) – بانک مرکزی ژاپن که محدوده معاملاتی برای اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن (JGBs) را در روز سه شنبه افزایش داد، ممکن است به دلار در برابر ین آسیب وارد کرده باشد، اما تحلیلگران گلدمن ساکس (NYSE:) در این باره گفتند: فضای بیشتری برای افزایش دلار وجود داشت.

گلدمن در یادداشت تحقیقاتی روز چهارشنبه گفت که مسیر ین بستگی به این دارد که آیا حرکت BOJ یک تعدیل فنی است همانطور که بانک مرکزی اشاره کرده است یا شروع یک رژیم سیاست پولی سخت‌تر.

در سناریوی پایه بانک، بازدهی خزانه‌داری نسبت به JGB‌ها «درجات آزادی بیشتری» خواهد داشت، با توجه به اینکه نرخ‌های اولیه در ایالات متحده «احتمال رکود را بیش از حد قیمت‌گذاری می‌کنند و چرخه فدرال رزرو را پایین‌تر می‌آورند». گلدمن خاطرنشان کرد که این امر باید دلار/ین را در ماه‌های آینده افزایش دهد.

گلدمن فرض کرد که در حال حاضر، حرکت BOJ یک تعدیل فنی و “نشانه ای است که نرخ های سیاست می تواند در ماه آینده بیشتر تعدیل شود”، اگرچه چارچوب اصلی BOJ بدون تغییر باقی ماند.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس‌های ین ژاپن و دلار آمریکا در این تصویر تصویری دیده می‌شوند که در 15 ژوئن 2022 گرفته شده است. رویترز/فلورانس لو/تصویر

ما در حین ارزیابی مجدد، پیش‌بینی‌های خود را بررسی می‌کنیم.»


منبع: https://www.investing.com/news/economy/us-dollar-likely-has-further-upside-vs-yen-despite-boj-move-goldman-2968813

در روز سه‌شنبه، دلار تا 4 درصد در برابر ین سقوط کرد که بزرگترین درصد کاهش روزانه آن از سال 1998 است.

با این حال، در حال حاضر، گلدمن در حال بستن موقعیت طولانی دلار/ین خود است، زیرا بازار احتمالاً در یک تغییر سیاست معنادارتر BOJ قیمت خواهد داشت، که بانک سرمایه گذاری ایالات متحده گفت که این یک احتمال واقعی است.

بخوانید:  گزینه FX برای قطع 2 دسامبر 10 صبح نیویورک منقضی می شود