با هشدار والر فدرال رزرو در مورد تورم، دلار افزایش یافت

یوآن چین

سنگاپور/لندن (رویترز) – پس از اینکه کریستوفر والر، رئیس کل بانک مرکزی آمریکا گفت که بانک مرکزی مبارزه خود با تورم را نرم نمی کند، دلار آمریکا روز دوشنبه در بحبوحه کاهش انتظارات برای افزایش کمتر تهاجمی نرخ بهره فدرال رزرو ثابت ماند.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر

0.5 درصد سقوط کرد و به زیر 16680 دلار سقوط کرد.

پس از اینکه بانک مرکزی دستورات رسمی خود را به بیشترین میزان از سال 2005 و زمانی که پکن از پیوند ده ساله ارز در برابر دلار آمریکا کنار گذاشت، به بالاترین حد خود در برابر دلار نزدیک شد.

کارول کنگ، یک استراتژیست ارزی در Commonwealth Bank of Australia (OTC:) گفت: “من فکر می کنم بازار کمی جلوتر از خودش بود.”، و افزود که بازار می تواند انتظار بررسی های واقعیت بیشتری از مقامات فدرال رزرو داشته باشد که به دلار کمک می کند تا دوباره جبران شود. زمین بیشتر

با این حال، والر اضافه کرد که فدرال رزرو اکنون می تواند به فکر پیاده روی با سرعت کمتری بیفتد.

افزایش یوان همزمان با افزایش گسترده احساسات بازار چین در اقدامات رسمی برای کمک به بخش املاک و تصمیم دولت برای کاهش برخی از محدودیت‌های سختگیرانه COVID-19 در این کشور بود.

در جاهای دیگر، ین ژاپن 0.9 درصد در برابر دلار آمریکا تضعیف شد و به 140 دلار رسید، در حالی که یورو با 0.2 درصد کاهش به 1.0324 دلار رسید.

نادیده گرفتن تورم ایالات متحده در روز پنجشنبه، دلار را تحت فشار قرار داد، دلاری که در یک هفته تقریباً 4 درصد کاهش یافت و بدترین هفته خود را در بیش از دو سال و نیم گذشته رقم زد.

استرلینگ پیش از بیانیه پاییزی صدراعظم بریتانیا در روز پنجشنبه کاهش یافت، جایی که انتظار می رود وی افزایش مالیات و کاهش هزینه ها را تعیین کند. پوند با 0.4 درصد کاهش به 1.1787 دلار رسید که در دو جلسه قبل 4 درصد افزایش یافت.

پس از سقوط صرافی FTX، ارزهای دیجیتال تحت فشار ناآرامی های مداوم باقی ماندند. توکن اصلی FTX، FTT، آخرین بار با افت 2.4 درصدی به 1.38 دلار رسید و ضررهای ماهانه خود را به نزدیک به 95 درصد رساند.

دلارهای استرالیا و نیوزلند حساس به ریسک سقوط کردند و از برخی از دستاوردهای پس از تعدیل چین در استراتژی صفر شدن کووید-10 چشم پوشی کردند.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-steadies-as-fed-cautions-on-inflation-2942496

اما والر روز یکشنبه گفت که چاپ تورم در هفته گذشته “فقط یک نقطه داده” بود و برای نشان دادن متقاعدکننده ای که تورم در حال کاهش است به قرائت های مشابه دیگری نیاز است.

بازده دو ساله ایالات متحده، که منعکس کننده انتظارات حرکت نرخ است، پس از سقوط به 4.29% در روز جمعه، تا 4.39% افزایش یافت، در حالی که بازده 10 ساله ایالات متحده با 6 واحد افزایش در 3.87%، به یک کاهش یافت. پایین ترین ماه روز جمعه

توسط آنکور بانرجی و جویس آلوز

به گفته کنگ، تورم ایالات متحده احتمالا بالا خواهد ماند و فدرال رزرو را در مسیر انقباض پولی خود نگه می دارد.

دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز اصلی دیگر از جمله ین، یورو و استرلینگ ارزیابی می‌کند، با 0.1 درصد افزایش به 106.85 رسید و از پایین‌ترین حد سه ماهه 106.27 که در روز جمعه ثبت شد، پایین آمد.