با نزدیک شدن به پایان چرخه پیاده روی توسط فدرال رزرو توسط Investing.com، دلار ضعیف باقی می ماند

رئیس فدرال رزرو کلیولند روز سه‌شنبه اعلام کرد که بانک مرکزی احتمالاً افزایش نرخ‌های بیشتری را در پیش دارد، زیرا نرخ وجوه فدرال رزرو به بالای 5 درصد رسیده است.

توسط پیتر پرستار

تحلیلگران ING در یادداشتی می گویند: «این به عنوان یادآوری این است که بانک مرکزی اروپا در چرخه انقباض خود از فدرال رزرو عقب مانده است و بانک مرکزی اروپا در کاهش سیاست بسیار کندتر عمل می کند.

داده‌های روز سه‌شنبه نشان داد که ایالات متحده در فوریه به پایین‌ترین سطح خود در نزدیک به دو سال گذشته سقوط کرد و این به دنبال سقوط مؤسسه مدیریت عرضه در روز دوشنبه به پایین‌ترین سطح ۲۱ ماهه در فوریه بود.

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل تجارت اروپا در روز دوشنبه نزدیک به پایین‌ترین سطح دو ماهه خود سقوط کرد زیرا داده‌های ضعیف اقتصادی از این ایده حمایت می‌کند که فدرال رزرو آمریکا ممکن است به پایان چرخه افزایش نرخ خود نزدیک شود.

پس از اینکه بانک مرکزی نیوزلند معیار خود را با 50 واحد پایه بالاتر از حد انتظار افزایش داد و اقدامات بیشتر در برابر تورم بالا را نشان داد، 0.6% افزایش یافت و به 0.6348 رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar–remains-weak-as-fed-nears-end-of-hiking-cycle-3049190

در ساعت 02:55 ET (06:55 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، کمی بالاتر از 101.295 قرار گرفت، درست بالاتر از پایین‌ترین سطح دو ماهه اخیر 101.140 که در اوایل جلسه ثبت شده بود.

با کاهش 0.1 درصدی به 1.2487، از بالاترین سطح ده ماهه سه شنبه، 0.4 درصد کاهش یافت و به 0.6727 رسید، در حالی که 0.1 درصد کاهش یافت و به 131.56 رسید. .

بخوانید:  خرید فرش از فروشگاه آنلاین فرش بهشتی با تنوع بالایی از طراحی فرش های ماشینی و دستبافت-فرش شادرخ

با این حال، با افزایش یک چهارم درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو به 4.75 تا 5 درصد در ماه مارس، این می تواند به معنای تنها یک افزایش 25 واحدی بیشتر قبل از توقف باشد.

با این حال، شکست دو بانک منطقه‌ای ایالات متحده در ماه مارس این انتظارات را کاهش داد و داده‌های اقتصادی ملایم به این باور فزاینده افزوده است که بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است به زودی افزایش نرخ‌های بهره را متوقف کند، حرکتی که دلار نزولی است.

از سوی دیگر، به طور بالقوه می تواند در اوایل ماه مه 50 واحد افزایش یابد، با رابرت هولزمن، عضو شورای حاکم، در اوایل این هفته اظهار داشت که چنین حرکتی “هنوز روی کارت ها” است.

به طور کلی، ما گمان می کنیم که بازار تمایلی به تعقیب EUR/USD بالای 1.10 نداشته باشد، اما با توجه به نگرانی در مورد سیستم بانکی منطقه ای ایالات متحده. اما یورو/دلار آمریکا بالاتر مطمئناً مسیر سفر را برای بقیه سال نشان می‌دهد.» ING افزود.

با 0.1% کاهش در 1.0948 معامله شد، درست پایین تر از اوج دو ماهه خود در روز سه شنبه، که با افزایش 4.8% در فوریه به دلیل رشد قوی در بخش ساخت خودرو کمک کرد.

دلار در ماه گذشته بر اساس انتظاراتی که تورم چسبنده باعث می شود نرخ بهره بالاتر از آنچه قبلا تصور می شد افزایش یابد، شروع به کار کرد.


© رویترز.