با عقب نشینی فدرال رزرو از چرخش توسط رویترز، دلار به سمت افزایش هفتگی می رود

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، آخرین مقام فدرال رزرو بود که امیدهای بازار برای توقف افزایش نرخ بهره را عقب نشینی کرد و گفت که حتی با فرضیات نادرست، برای مهار تورم، نرخ وجوه باید به حداقل 5 تا 5.25 درصد افزایش یابد. 3.75-4٪ در حال حاضر.

بازدهی خزانه داری نیز پس از بولارد افزایش یافت، اما به اندازه ای نبود که بتواند قله های هفته را کاهش دهد، با بازدهی 10 ساله تقریباً در حدود 3.82 درصد معامله شد.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر

او گفت که مفروضات بدبینانه تر صعود آن را به بالای 7 درصد توصیه می کند. بازارهای پول نشان می دهد که سرمایه گذاران در حال حاضر انتظار دارند که نرخ بهره آمریکا در ژوئن سال آینده به حدود 5 درصد برسد.

فرانچسکو پسوله، استراتژیست ING گفت: “ما فکر می کنیم که این مرحله تثبیت دلار ممکن است برای اندکی طولانی تر شود، قبل از افزایش مجدد ارزش دلار تا پایان سال. در واقع، بازارها نسبت به سخنرانان فدرال رزرو بسیار حساس خواهند بود.”

در همین حال، داده‌های روز جمعه نشان داد که خرده‌فروشی بریتانیا در ماه اکتبر، زمانی که تورم به بالاترین حد خود در 41 سال گذشته یعنی 11.1 درصد رسید، تنها بهبود نسبی داشته است.

“تاکنون، نظرات پس از CPI حاکی از احتیاط طولانی مدت در مورد نبرد تورم بوده است، زیرا اکثر اعضای فدرال رزرو تلاش کردند تا شور و شوق بازار را در مورد یک چرخش قریب الوقوع کاهش دهند. بازار آینده اکنون به طور کامل با نرخ اوج 5.00 درصدی در اولین دوره قیمت گذاری شده است. او گفت: نیمی از سال 2023.

لندن (رویترز) – پس از اینکه مقامات فدرال رزرو بر تعهد خود برای افزایش نرخ‌های بهره آمریکا بیش از آنچه بازارها پیش‌بینی می‌کنند، تاکید کردند، ارزش دلار در روز جمعه کاهش یافت، اما همچنان به سمت بزرگترین افزایش هفتگی خود در یک ماه گذشته بود.

در برابر پوند کاهش یافت که پس از یک جلسه نوسان در روز پنجشنبه پس از بودجه بریتانیا برای افزایش مالیات و کاهش هزینه ها، افزایش یافت.

در اوایل این هفته، داده‌های قوی‌تر از حد انتظار خرده‌فروشی در ایالات متحده نیز گمانه‌زنی‌ها درباره توقف افزایش‌ها را از بین برد، زیرا به نظر می‌رسید مصرف‌کنندگان در حالت خرج باقی می‌مانند.

دلار استرالیا با 0.3 درصد افزایش به 0.6708 دلار رسید، در حالی که دلار نیوزیلند به پنجمین افزایش هفتگی خود رسید و در آستانه نشست هفته آینده بانک مرکزی با 0.6 درصد افزایش به 0.6168 دلار رسید، که در آن نرخ ها می تواند تا حدی افزایش یابد. 75 bps


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-on-track-for-weekly-gain-as-fed-pushes-back-on-pivot-2947444

نوشته آماندا کوپر

در برابر ین، دلار در حدود 140.27 ثابت ماند و ثابت ماند در 106.75. در این هفته تا کنون حدود 0.4 درصد افزایش داشته است، که بخشی از کاهش 4 درصدی هفته گذشته را پس از غیبت کوچک در تورم ایالات متحده که باعث یکی از شدیدترین افت هفتگی ارز در دهه‌های اخیر شد، جبران کرد.

در ژاپن، داده‌ها نشان می‌دهد که قیمت‌های مصرف‌کننده با سریع‌ترین سرعت در ۴۰ سال گذشته افزایش می‌یابد و به طور بالقوه بر مقامات فشار می‌آورد تا از سیاست‌های پولی بسیار آسان عقب‌نشینی کنند، اما ین واکنش فوری کمی نشان داد.

یورو در برابر دلار با 0.1 درصد افزایش به 1.0356 دلار رسید، در حالی که پوند 0.3 درصد افزایش یافت و در 1.1908 دلار معامله شد. از آنجایی که داده‌های تورم مصرف‌کننده نشان‌دهنده کاهش فشار قیمت‌ها در ایالات متحده بود، هر دو به بالاترین حد چند ماهه در برابر دلار رسیده‌اند.