با رونمایی ایالات متحده از آزمایش کووید برای مسافران چینی توسط Investing.com، دلار کاهش یافت© رویترز

نوشته اسکات کانوفسکی

Investing.com — دلار آمریکا در روز پنجشنبه در کاهش تجارت اروپایی اندکی کاهش یافت، زیرا ایالات متحده و ایتالیا به فهرست کشورهایی ملحق شدند که مسافران ورودی از چین را به آزمایش COVID-19 ملحق کردند.

تا ساعت 03:37 ET (08:37 به وقت گرینویچ)، – که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می کند – با 0.22 درصد کاهش به 104.24 رسید. این نشان‌دهنده عقب‌نشینی نسبت به سودهای قبلی بود که به دلیل افزایش معیار، که یک شبه به بالاترین سطح بیش از یک ماهه رسید، تحریک شد.

مقامات واشنگتن و رم و همچنین هند اکنون گفته اند که افرادی را که از چین وارد این کشورها می شوند وادار خواهند کرد که آزمایش کووید-19 را انجام دهند.

پکن قبلاً اعلام کرده بود که از 8 ژانویه قوانین قرنطینه را برای مسافران ورودی حذف می کند و این امید را ایجاد می کند که دومین اقتصاد بزرگ جهان ممکن است از دوره قوانین سختگیرانه ویروس کرونا عبور کند. اما این خوش بینی با گسترش موارد در سراسر کشور نشانه هایی از محو شدن را نشان می دهد.

در برابر دلار بیش از 0.2 درصد افزایش یافت و به 6.9791 رسید.

قیمت 0.26 درصد افزایش یافت و به 1.2044 رسید، اما درست زیر پایین ترین سطح دسامبر 1.1993 در نوسان بود، در حالی که 0.27 درصد افزایش یافت و به 1.0637 رسید.

در همین حال، قیمت هر دلار به 133.61 افزایش یافت و تقریباً کاهش 0.7٪ در روز چهارشنبه را خنثی کرد. تحلیلگران هلدینگ رزونا گفتند که اعلامیه بانک مرکزی ژاپن در اوایل دسامبر مبنی بر کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن، این گمانه زنی را تقویت کرده است که بانک مرکزی در سال آینده سیاست های پولی بیشتری را تشدید خواهد کرد.

در جاهای دیگر، با افزایش نگرانی ها مبنی بر اینکه درآمدهای صادراتی کلیدی تحت تاثیر تحریم های نفت و گاز کشور قرار خواهد گرفت، به پایین ترین سطح خود در برابر دلار آمریکا از آوریل رسیده است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-edges-down-as-us-unveils-covid-tests-for-travellers-from-china-2970964