با توجه معامله گران به فروش خانه های موجود در ایالات متحده، GBPUSD به سمت 1.1880 افزایش یافت.

احساسات مثبت شد زیرا معامله گران آمریکای شمالی منتظر داده های اقتصادی ایالات متحده در مورد فروش خانه های موجود بودند. با توجه به اینکه دو گزارش اخیر تورم در ایالات متحده، یعنی شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و شاخص قیمت تولید کننده (PPI) باعث بهبود روحیه بازار شدند، سیاست گذاران فدرال رزرو در برابر چرخش احتمالی فدرال رزرو فشار آوردند. جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، گفت که نرخ‌های بهره «به اندازه کافی محدودکننده» نیستند و افزود که اگر نرخ صندوق‌های فدرال (FFR) به منطقه 5 تا 5.25 درصد برسد، چنین خواهد بود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gbpusd-grinds-higher-toward-11880-as-traders-eye-us-existing-home-sales-202211181500

نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینه سوتا، با تکرار نظرات خود، می‌گوید که داده‌های یک ماهه نمی‌تواند فدرال رزرو را بیش از حد متقاعد کند، زیرا باید تا زمانی که مطمئن شوند که افزایش تورم متوقف شده است، به آن ادامه دهد. در روز جمعه، سوزان کالینز، رئیس فدرال رزرو بوستون، خاطرنشان کرد که فدرال رزرو باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد و افزود که نرخ ها باید برای مدتی بالا بماند.

پوند انگلیس (GBP) در میان یک انگیزه ریسک به سمت شمال از 1.1880 قرار می گیرد، همانطور که با افزایش معاملات آتی سهام در ایالات متحده بدون هیچ دلیل اساسی پس از افزایش هشدار مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) نشان داد که نرخ بهره همچنان در حال افزایش است. در زمان نگارش این مقاله، GBPUSD در 1.1882 معامله می شود، که بالاتر از قیمت افتتاحیه آن 0.35 درصد است، با سرمایه گذاری بر ضعف گسترده دلار آمریکا (USD).

پیش از این در جلسه اروپایی، تقویم بریتانیا (بریتانیا) خرده فروشی را نشان می داد که به طور شگفت انگیزی بالاتر از پیش بینی ها بود، حتی اگر بانک انگلستان (BoE) اذعان کرد که اقتصاد بریتانیا وارد رکود شده است. خرده‌فروشی در ماه اکتبر 0.6% در ماه اوت در برابر 0.3% تخمین زده شد، در حالی که بدون احتساب اقلام نوسان، 0.3% در ماه اکتبر رشد کرد که کمتر از 0.6% پیش‌بینی‌ها بود. با سرعت سالانه، هر دو قرائت کمتر از برآوردها کاهش یافتند اما منفی باقی ماندند.

  • با شروع جلسه آمریکای شمالی، GBPUSD به افزایش 0.24 درصدی می چسبد.
  • اظهارنظرهای تندرو فدرال رزرو ادامه یافت، هرچند که احساسات بازار خوشبین است.
  • خرده‌فروشی در بریتانیا بالاتر از تخمین‌ها بود، که یک باد آخر برای پوند بود.
  • معامله گران به فروش خانه های موجود در ایالات متحده نگاه می کنند و فدرال رزرو صحبت می کند.

علاوه بر این، جرمی هانت، وزیر دارایی بریتانیا، بودجه ای 55 میلیارد پوندی را اعلام کرد که با افزایش مالیات و کاهش هزینه ها مواجه است. بودجه بین 30 میلیارد پوند کاهش هزینه ها و 25 میلیارد پوند افزایش مالیات تقسیم شده است. با این حال، بیشتر کاهش هزینه ها پس از انتخابات بعدی که در ژانویه 2025 برگزار می شود، انجام می شود.

سطوح فنی کلیدی GBPUSD

در همین حال، معامله گران همچنان به ارزیابی تورم بالای 4 دهه اخیر در بریتانیا ادامه می دهند. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه اکتبر 11.1 درصد افزایش یافت و بالاتر از پیش بینی بانک مرکزی انگلیس مبنی بر اینکه تورم در حدود 10.9 درصد به اوج خود خواهد رسید. همانطور که توسط SIRs نشان داده شده است، آتی بازار پول احتمال 82% را برآورد می کند که بانک انگلستان 50 واحد در ثانیه به 3.50% افزایش یابد.