با توجه به تصمیم رویترز، روبل نزدیک به 61 در برابر دلار ثابت می ماند

برای اوراق خزانه روسیه رجوع کنید به


منبع: https://www.investing.com/news/economy/rouble-steadies-near-61-vs-dollar-with-upcoming-rate-decision-in-focus-2919379

ماه گذشته بانک نرخ بهره را به 7.5 درصد کاهش داد، اما دستورالعملی در مورد بررسی نیاز به کاهش در آینده را حذف کرد.

شاخص RTS بر اساس دلار با 1.4% افزایش به 1064.7 واحد رسید که قوی ترین آن از 6 اکتبر بوده است.

پرومسویزبانک در یادداشتی اعلام کرد: انتظارات مبنی بر شروع سود سهام (پرداخت) گازپروم (MCX:) و تات نفت، که باید سوخت توسعه شاخص را فراهم کند، از بازار حمایت خواهد شد.

بانک روسیه در کانون توجه قرار دارد و در سال جاری پس از افزایش اضطراری به 20 درصد در ماه فوریه، شش بار نرخ بهره را کاهش داد، زیرا روسیه ده‌ها هزار نیروی نظامی به اوکراین فرستاد و باعث افزایش تورم شد.

برای راهنمای سهام روسیه مراجعه کنید

که یک معیار جهانی برای صادرات اصلی روسیه است، با 1.3 درصد کاهش به 92.3 دلار در هر بشکه رسید.

روبل با یک دوره مالیاتی پایان ماه تقویت می‌شود که معمولاً شرکت‌های متمرکز بر صادرات، درآمدهای ارز خارجی را برای پرداخت بدهی‌های مالیاتی داخلی به روبل تبدیل می‌کنند.

شاخص های سهام روسیه در حال افزایش بودند.

در ساعت 0806 GMT، روبل در برابر دلار بدون تغییر در 61.29 بود. در برابر یورو با 0.1 درصد افزایش به 60.17 رسید و در برابر یوان 0.5 درصد کاهش یافت و به 8.35 رسید.

دیمیتری پولوی، رئیس سرمایه گذاری در Locko Invest گفت: نقش پرداخت های مالیاتی و سود سهام شرکت های روسی قابل پرداخت در ماه نوامبر باید به روبل کمک کند تا روند تقویت عمومی خود را به سمت 60 دلار در برابر دلار ادامه دهد.

بخوانید:  برینارد فدرال رزرو: محیط کلان فعلی خطر شوک های مالی را افزایش می دهد

مسکو (رویترز) – روبل روسیه روز دوشنبه با حمایت یک دوره مالیاتی مناسب در پایان ماه و دورنمای پرداخت سود سهام آتی، که سهام را به سمت بالا سوق داد، تثبیت شد، زیرا سرمایه گذاران منتظر تصمیم بانک مرکزی در روز جمعه بودند.


© رویترز. عکس فایل: یک سکه یک روبلی روسیه در مقابل مانیتوری تصویر شده است که کلیسای جامع سنت باسیل و برج کرملین مسکو را در این تصویر در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲ نشان می‌دهد. رویترز/ماکسیم شمتوف/تصویر