با توجه به اینکه رشد همچنان مطابق با پیش‌بینی‌های BoC است، انتظار می‌رود یک افزایش بزرگ دیگر نرخ بهره – CIBC

در حالی که رشد اقتصاد کانادا در پایان سه ماهه دوم کاهش یافت، به نظر می رسد که مسائل عرضه، به ویژه در بخش تولید و ساخت و ساز، عامل بزرگتری نسبت به کاهش تقاضای داخلی بوده است. تقاضای ضعیف‌تر هنوز تا حد زیادی در بخش املاک و مستغلات متمرکز بود، که در سطوحی از فعالیت بسیار بالاتر از هنجارهای قبل از همه‌گیری قبل از شروع افزایش نرخ‌های بهره بود.

قرائت تولید ناخالص داخلی ماهانه در روز جمعه نشان داد که رشد در ماه می در برابر اجماع بازار مبنی بر انقباض 0.2 درصدی بدون تغییر بوده است. تخمین قبلی برای ژوئن حاکی از افزایش 0.1 درصدی است. تحلیلگران CIBC خاطرنشان می کنند که چاپ تولید ناخالص داخلی ماه مه چندان خوب نبود، اما بهتر از آن چیزی بود که انتظار می رفت. آنها استدلال می کنند که اقتصاد به طور قطع در پایان سه ماهه دوم سرد شد، اگرچه به نظر می رسد که بیشتر منعکس کننده محدودیت های عرضه است تا تقاضای داخلی. آنها انتظار داشتند که بانک کانادا به افزایش نرخ بهره ادامه دهد.

نقل قول های کلیدی:

انتظار می رود بانک کانادا همچنان در نشست بعدی خود افزایش نرخ بهره را افزایش دهد. با این حال، ما انتظار داریم که تاثیر تورم بالا و افزایش نرخ‌های بهره بر درآمدهای قابل تصرف به طور گسترده‌تری در داده‌های اقتصادی برای نیمه دوم سال نمایان شود و به بانک کانادا اجازه دهد تا با نرخ‌های کمی بالاتر از 3 درصد توقف کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/canada-with-growth-still-tracking-in-line-with-boc-forecasts-another-large-rate-hike-is-expected-cibc-202207291534

«رشد در اقتصاد کانادا به طور قطع در پایان سه ماهه دوم کاهش یافت، اگرچه به نظر می‌رسد بیشتر آن به جای کاهش تقاضای داخلی، منعکس کننده محدودیت‌های عرضه مداوم است. با توجه به اینکه رشد کلی همچنان مطابق با پیش‌بینی‌های MPR ماه جولای بانک مرکزی کانادا است، سیاست‌گذاران همچنان در مسیر افزایش نرخ غیراستاندارد در جلسه بعدی هستند.

تخمین زده می‌شود که در ماه ژوئن، تولید ناخالص داخلی 0.1 درصد رشد داشته باشد، با افزایش تولید و ساخت و ساز که با کاهش نفت و گاز و امور مالی جبران شده است. برای کل سه ماهه دوم، رشد تقریباً با سرعت 4.5 درصدی سالانه در حال اجرا است که کمی بالاتر از پیش‌بینی MPR 4 درصدی بانک کانادا است.