با توجه به افزایش انتظارات فدرال رزرو توسط Investing.com، دلار برای یک هفته مثبت دیگر تعیین شد© رویترز

Investing.com – دلار آمریکا در اوایل معاملات روز جمعه اروپا کاهش یافت، اما در مسیر سومین افزایش هفتگی متوالی با رشد انتظارات برای افزایش نرخ بهره آمریکا بود.

در ساعت 03:15 ET (07:15 به وقت گرینویچ)، دلار آمریکا که ارزش دلار را در برابر سبدی از شش ارز دیگر دنبال می‌کند، 0.1 درصد کاهش یافت و به 104.040 رسید، درست پایین‌تر از بالاترین رقم دو ماهه پنجشنبه 104.31.

علیرغم زیان های جزئی روز جمعه، ارز ایالات متحده همچنان در مسیر رشد هفتگی قرار دارد که سومین افزایش متوالی آن است که کمتر از 1% است، زیرا معامله گران به دلیل پتانسیل بالا ماندن نرخ های بهره ایالات متحده برای مدت طولانی تری، موضع می گیرند.

داده‌های منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که تعداد آمریکایی‌هایی که ثبت نام کرده‌اند در هفته گذشته تنها به میزان متوسط ​​افزایش یافته و به 229000 نفر رسیده است، در حالی که رشد سه ماهه اول از 1.1 درصد به 1.3 درصد افزایش یافته است.

توجه روز جمعه به انتشار ضریب فشارسنج تورم خواهد بود که فدرال رزرو در آستانه نشست سیاستی خود در ژوئن به دقت زیر نظر خواهد داشت.

با ثابت ماندن تورم، انتظارات در مورد افزایش مجدد نرخ ها در ماه ژوئن افزایش یافته است و معامله گران آتی تقریباً به طور مساوی بین انتظار افزایش نرخ و توقف تقسیم می شوند.

دلار نیز در این هفته با توجه به موقعیت امن خود، به دلیل عدم موفقیت در دستیابی به توافقی برای برداشتن سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری دولت ایالات متحده، با نزدیک‌تر شدن ضرب‌الاجل اوایل ژوئن، تقویت شده است.

بخوانید:  باتری خودرو ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد-مستر انرژی پلاس

رویترز اواخر پنجشنبه گزارش داد که به نظر می رسد دو طرف در حال نزدیک شدن به توافق هستند، اما هر توافقی باید در مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوری خواهان و سنا تحت کنترل دموکرات ها به تصویب برسد.

در جاهای دیگر، بالاتر از 1.0731 قرار گرفت و نزدیک به پایین ترین حد دو ماهه باقی ماند، حتی با وجود اشاره مقامات به افزایش بیشتر نرخ بهره برای مهار تورم همچنان بالا.

یواخیم ناگل، رئیس بوندس‌بانک، پنجشنبه گفت: «به منظور از بین بردن شبح تورم، ما در سیستم یورو قاطعانه عمل کرده‌ایم». شورای حکام بانک مرکزی اروپا برای غلبه بر تورم بالا به این مسیر انقباض پولی ادامه خواهد داد.

پس از افزایش بیش از حد انتظار بریتانیا در آوریل، 0.2% به 1.2344 رسید که 0.5% نسبت به مارس افزایش یافت، بالاتر از 0.3% مورد انتظار و بهبودی نسبت به افت 1.2% در ماه قبل.

با باقی ماندن در بالاترین سطح در G7، به طور مشترک با ایتالیا، و هزینه های مصرف کننده نشان دهنده درجه انعطاف پذیری است، احتمالاً در ماه آینده یک بار دیگر نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

با کاهش 0.2 درصدی به 139.78 رسید، درست کمتر از بالاترین سطح شش ماهه.

0.3% افزایش یافت و به 0.6522 رسید، در حالی که 0.4% کاهش یافت و به 7.0524 رسید، از بالاترین سطح نزدیک به شش ماه گذشته بازگشت، اما بسیار بالاتر از سطح کلیدی 7 باقی می ماند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/dollar-set-for-another-positive-week-on-raised-fed-hike-expectations-3091563