با تداوم خوش بینی ها، دلار آمریکا در حال سقوط است


آنچه در روز سه شنبه 28 دسامبر باید رعایت کنید:

دلار آمریکا کاهش روز جمعه خود را افزایش داد و روز سه شنبه را با کاهش اندک در برابر اکثر رقبای اصلی به پایان رساند. کاهش تورم ایالات متحده، طبق داده های منتشر شده در هفته گذشته، همراه با اخبار چینی باعث تقویت روحیه بازار پس از یک آخر هفته طولانی شد.

چین برآورد تولید ناخالص داخلی (GDP) خود را برای سال 2021 به طور صعودی اصلاح کرد و از 8.1 درصد به 8.4 درصد رساند. علاوه بر این، دولت به این کار ادامه می دهد کاهش محدودیت های مرتبط با کووید، که محدودیت های تاثیر منفی بر اقتصاد را کاهش می دهد. در نهایت، اداره مهاجرت چین اعلام کرد که صدور ویزا برای شهروندان سرزمین اصلی که به خارج از کشور سفر می کنند را از سر می گیرد.

سهام جهانی توسط گمانه زنی ها مبنی بر اینکه دولت چین بر تقویت رشد تمرکز می کند و از سیاست کووید صفر خود دورتر می شود، حمایت شد. وال استریت به طور مختلط معامله شد و DJIA بالا رفت، اما نزدک کامپوزیت تقریباً 100 واحد کاهش می یابد.

در یک یادداشت پایین، روسی رئیس جمهور ولادیمیر پوتین فرمانی را امضا کرد که فروش نفت روسیه را به کشورهایی که سقف قیمت نفت را اعمال کرده اند ممنوع می کند. از 1 فوریه تا 1 ژوئیه اجرا خواهد شد. گزارش هایی وجود دارد که تیتر را ملایم تر می کند و اشاره می کند که لزوماً به معنای صادرات نفت به کشورهای دارای ممنوعیت رسمی نیست.

جفت ارز EUR/USD همچنان در حوالی 1.0650 حرکت می کند، در حالی که GBP/USD تا 1.2025 کاهش یافته است. جفت AUD/USD در منطقه قیمت 0.6730 معامله می شود، در حالی که USD/CAD در حدود 1.3520 قرار دارد. کاهش قیمت نفت بر CAD فشار آورد زیرا WTI در حدود 79.30 دلار در هر بشکه معامله شد. در نهایت، USD/JPY افزایش یافت و در 133.35 معامله شد.

طلا با 1833.32 دلار به بالاترین حد خود در 3 هفته اخیر رسید اما در پایان روز به سمت منطقه آسایش خود در حدود 1815 دلار کاهش یافت.


این مقاله را دوست دارید؟ با پاسخ دادن به این نظرسنجی ما را در بازخورد یاری کنید:


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-us-dollar-on-the-backfoot-as-optimism-persists-202212271928