با تداوم تورم و افزایش نرخ ها، هزینه های کلی به تعدیل ادامه می یابد – ولز فارگو

خانوارها به طور کلی به گذشته از تورم بالا نگاه کرده‌اند و با تکیه بر ترازنامه و پس‌اندازهای انباشته خود به هزینه‌های خود ادامه می‌دهند. ما انتظار داریم که با تداوم تورم و اعمال سیاست‌های پولی سخت‌تر بر مصرف، هزینه‌های کلی به تعدیل ادامه دهند.»


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-overall-spending-to-continue-to-moderate-as-inflation-persists-and-rates-rise-wells-fargo-202210141531

خرید کالاهای مصرفی کند می شود، اما سقوط نمی کند. خرده فروشی های تعدیل شده بر اساس تورم طی یک سال و نیم گذشته کم و بیش به سمتی حرکت کرده است. زمانی که تورم به بالاترین حد خود در 40 سال اخیر رسیده است، یک شاهکار چشمگیر است.

داده های منتشر شده در روز جمعه نشان داد که فروش خرده فروشی در ماه سپتامبر نسبت به آگوست بدون تغییر باقی مانده است. تحلیلگران ولز فارگو توضیح می‌دهند که حذف بخش‌های خرده‌فروشی ناپایدار نشان‌دهنده کمی ریسک صعودی برای مخارج کالاهای سه‌ماهه سوم است. آنها اشاره می کنند که این گزارش به شواهد اخیر اضافه می کند که نشان می دهد قدرت ماندگاری مصرف کننده ممکن است در حال کاهش باشد، اما نشانه های کمی از شکست را نشان می دهد.

نقل قول های کلیدی:

هزینه‌های چند ماه آینده تحت تأثیر چند عامل قرار خواهد گرفت. همانطور که مصرف کنندگان شروع به خرج کردن برای تعطیلات می کنند، هزینه کالاها ممکن است شاهد افزایش کوتاه مدت دیگری باشد و احتمالاً با افزایش خرید خانوارها تا حدودی در داده های اکتبر ظاهر می شود. با این حال، این امر ممکن است با تأثیرات طوفان ایان که در 28 سپتامبر به فلوریدا رسید، به طور متوسط ​​جبران شود.

بخوانید:  گزینه FX برای کاهش 20 ژانویه 10 صبح نیویورک منقضی می شود