با بازگشایی بازار روسیه پس از پایان هفته طولانی توسط رویترز، روبل در برابر دلار افزایش یافت

سهام با افزایش بازگشایی شدند و پس از یک جلسه نزولی به سمت بالاترین حد خود در حدود شش هفته گذشته بازگشتند.

بی سی اس گلوبال مارکتس در یادداشتی می گوید: «بازار روسیه برای گشایش خنثی در نظر گرفته شده است، اگرچه نفت خام همه شانس ها را دارد تا بازار را بالاتر ببرد.

مسکو (رویترز) – روبل روز دوشنبه تقویت شد و با تاخیر در واکنش به کاهش ارزش دلار در جمعه گذشته به دلیل عقب نشینی از پایین ترین سطح خود از اواسط اکتبر که قبل از بسته شدن بازار روسیه برای یک آخر هفته سه روزه بود، کاهش یافت.

(این محتوا در روسیه تولید شده است که در آن قانون پوشش عملیات نظامی روسیه در اوکراین را محدود می کند)

آمارهای بهتر از حد انتظار مشاغل ایالات متحده شاهد کاهش ارزش دلار در روز جمعه بود که بازار روسیه بسته بود. بوگدان زواریچ، تحلیلگر ارشد بانکی روبل در یادداشتی گفت که پویایی مثبت روبل در صبح روز دوشنبه واکنشی به آن بود.

Otkritie Research گفت که محدوده مبادله روبل در ماه نوامبر می تواند افزایش یابد زیرا واردات می تواند بیشتر بهبود یابد، اما قیمت های بالای صادرات روسیه نوید ورود ارز خارجی قابل توجهی را می دهد.

روبل بهترین ارز جهان در سال جاری است که با کنترل سرمایه و سقوط اولیه واردات در نتیجه تحریم های غرب علیه روسیه به دلیل اقدامات این کشور در اوکراین و تعداد زیادی شرکت خارجی که فعالیت خود را در این کشور متوقف کرده اند، پشتیبانی می شود.

در ساعت 0741 به وقت گرینویچ، روبل در برابر دلار 0.9% در 61.53 تقویت شد و 0.1% افزایش یافت و در 60.95 در برابر یورو معامله شد. در برابر یوان 0.6% کاهش یافت و به 8.45 رسید.

یک معیار جهانی برای صادرات اصلی روسیه که در جلسه قبل به بالاترین میزان در بیش از دو ماه گذشته رسید، با 1.3 درصد کاهش به 97.3 دلار در هر بشکه رسید.

شاخص RTS بر اساس دلار با 1.8 درصد افزایش به 1114.0 واحد رسید. شاخص MOEX روسیه مبتنی بر روبل 0.9 درصد کاهش یافت و به 2176.2 واحد رسید.

(این داستان از سپتامبر در پاراگراف اول به اکتبر تغییر کرده است)


منبع: https://www.investing.com/news/economy/rouble-rebounds-vs-dollar-as-russian-market-reopens-after-long-weekend-2934024

او گفت که روبل به احتمال زیاد در محدوده 61.5 تا 62 در بیشتر مدت جلسه تثبیت خواهد شد.


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های 100 روبلی جدید روسیه در کارخانه چاپ گوزنک در مسکو، روسیه در 6 ژوئیه 2022 مشاهده می شوند. خبرگزاری مسکو/ جزوه از طریق رویترز