با انتظار بازارها برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه می، دلار آمریکا بهبود یافت

در صورتی که EUR/USD بتواند بالای 1.1000 تثبیت شود (سطح روانشناختی، سطح ایستا)، فروشندگان می توانند دلسرد شوند. در آن سناریو، 1.1100 (سطح روانی، سطح ایستا) می تواند به عنوان هدف صعودی قبل از 1.1160 (سطح ایستا از آوریل 2022) و 1.1200 (سطح روانی) دیده شود.

سیاست فدرال رزرو چگونه بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد؟

فدرال رزرو همچنین از انقباض کمی (QT) یا تسهیل کمی (QE) برای تنظیم اندازه ترازنامه خود و هدایت اقتصاد در جهت دلخواه استفاده می کند. QE به خرید دارایی های فدرال رزرو، مانند اوراق قرضه دولتی، در بازار آزاد برای تحریک رشد اشاره دارد و QT دقیقاً برعکس است. QE به طور گسترده ای به عنوان یک اقدام سیاست بانک مرکزی منفی USD در نظر گرفته می شود و بالعکس.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-recovers-as-markets-expect-fed-rate-hike-in-may-202304171000

دلار آمریکا (USD) پس از ثبت رشدهای قوی در برابر رقبای اصلی خود در آستانه آخر هفته، هفته جدید را با روند صعودی آغاز کرد. آخرین داده های اقتصاد کلان منتشر شده از ایالات متحده (ایالات متحده) و اظهارات جنگ طلبانه مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) به دلار کمک می کند تا جایگاه خود را حفظ کند.

فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) دو وظیفه دارد: حداکثر اشتغال و ثبات قیمت. فدرال رزرو از نرخ بهره به عنوان ابزار اصلی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کند اما باید تعادل مناسب را پیدا کند. اگر فدرال رزرو نگران تورم باشد، سیاست خود را با افزایش نرخ بهره برای افزایش هزینه استقراض و تشویق پس‌انداز سخت‌تر می‌کند. در این سناریو، دلار آمریکا (USD) احتمالاً به دلیل کاهش عرضه پول ارزش پیدا می کند. از سوی دیگر، اگر فدرال رزرو نگران افزایش نرخ بیکاری به دلیل کندی فعالیت اقتصادی باشد، می تواند تصمیم بگیرد که سیاست خود را از طریق کاهش نرخ بهره کاهش دهد. نرخ بهره پایین تر احتمالاً منجر به رشد سرمایه گذاری می شود و به شرکت ها اجازه می دهد افراد بیشتری را استخدام کنند. در این صورت انتظار می رود دلار ارزش خود را از دست بدهد.

بخوانید:  تصویب توافقنامه بدهی ایالات متحده در کنگره، تولید ناخالص داخلی 2024 را تنها 0.1٪ کاهش می دهد - گلدمن ساکس


اشتراک گذاری:

 • دلار آمریکا برای شروع هفته پس از بازگشت قاطع روز جمعه قدرت خود را جمع می کند.
 • بازارها انتظار دارند که فدرال رزرو در ماه مه دوباره نرخ بهره خود را افزایش دهد.
 • EUR/USD باید بالای 1.0900 باشد تا خریداران را علاقه مند نگه دارد.

در نمودار روزانه، شاخص قدرت نسبی (RSI) در اوایل روز دوشنبه به سمت 60 کاهش یافت که نشان می دهد این جفت در حال انجام یک اصلاح فنی است. در مسیر نزولی، 1.0900 (میانگین متحرک 20 روزه (SMA) به عنوان اولین پشتیبانی فنی بالاتر از 1.0760 (SMA 50 روزه) و 1.0700 (SMA 100 روزه) قرار می گیرد.

شاخص دلار آمریکا که عملکرد دلار را در برابر سبدی از شش ارز اصلی دنبال می کند، پس از افزایش بیش از 0.5 درصدی که در روز جمعه مشاهده شد، بهبود خود را به 102.00 افزایش داد.

محرک‌های بازار دیجست روزانه: دلار آمریکا با شرط‌های جنگ‌طلب فدرال رزرو افزایش می‌یابد

 • داده‌های منتشر شده توسط اداره سرشماری ایالات متحده در روز جمعه نشان داد که خرده‌فروشی در ماه مارس 1 درصد کاهش یافته است. در نقطه مثبت، قرائت مارس از -0.4٪ افزایش یافته و به -0.2٪ افزایش یافته است.
 • شاخص اعتماد مصرف کننده دانشگاه میشیگان (UoM) نسبت به 62 در ماه مارس در برآورد فوری آوریل به 63.5 کاهش یافت.
 • مؤلفه انتظارات تورمی مصرف کننده یک ساله در نظرسنجی UoM از 3.6 درصد در ماه مارس به 4.6 درصد افزایش یافت و باعث تقویت دلار شد.
 • کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو روز جمعه گفت: “سیاست پولی باید برای یک دوره قابل توجه و طولانی تر از آنچه بازارها پیش بینی می کنند، محکم بماند.” والر همچنین استدلال کرد که داده های اخیر نشان می دهد که فدرال رزرو پیشرفت چندانی در هدف تورم نداشته است.
 • رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا در مصاحبه با رویترز خاطرنشان کرد که تحولات اخیر در اقتصاد ایالات متحده با یک افزایش دیگر نرخ بهره مطابقت دارد.
 • بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، بازارها در حال حاضر با احتمال بیش از 80 درصد افزایش 25 واحد پایه (bps) نرخ بهره فدرال رزرو در ماه می، قیمت گذاری می کنند.
 • روز چهارشنبه، فدرال رزرو کتاب بژ را منتشر خواهد کرد. اطلاعات مربوط به فروش خانه و مطالبات اولیه بیکاری در روز پنجشنبه قبل از نظرسنجی PMI تولید و خدمات S&P Global در روز جمعه در فهرست اقتصادی ایالات متحده قرار خواهد گرفت.
 • تحلیلگران BBH گفتند که در پیش نمایش انتشارات فدرال رزرو، «از جلسه 21 تا 22 مارس، داده ها نشان می دهد که فعالیت ها کند می شود، بازار کار در حال نرم شدن است و فشار قیمت ها کاهش می یابد». «به ویژه، زنجیره‌های تأمین همچنان در حال بهبود هستند. ما بر این باوریم که کتاب بژ این روندها را برجسته می کند که پس از افزایش 25 جفتی دیگر از یک توقف پشتیبانی می کند و در صورت نیاز درها را برای سفت شدن بیشتر باز می گذارد.
بخوانید:  AUD/USD در حال تلاش برای تصحیح از پایین ترین سطح جلسه ایالات متحده

تحلیل تکنیکال: دلار آمریکا می تواند در برابر یورو انعطاف پذیر بماند