با انتخاب بانک مرکزی آمریکا برای افزایش بیش از حد نرخ بهره توسط رویترز، دلار C دلار بازگشت© رویترز. عکس فایل: یک سکه دلار کانادا، که معمولا به عنوان “Loonie” شناخته می شود، در این تصویر تصویری که در تورنتو، 23 ژانویه 2015 گرفته شده است، نشان داده شده است. رویترز/مارک بلینچ (کانادا – برچسب ها: BUSINESS)/عکس فایل

نوشته فرگال اسمیت

تورنتو (رویترز) – دلار کانادا در برابر همتای آمریکایی خود روز چهارشنبه تقویت شد و از پایین ترین سطح یک ماهه قبلی خود بازگشت، زیرا بازارها در نقطه پایانی کمی بالاتر برای افزایش نرخ بهره به دنبال آخرین حرکت سیاست بزرگ بانک مرکزی کانادا قیمت گذاری کردند.

بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره یک شبه خود را 50 واحد پایه افزایش داد و به بالاترین سطح در تقریبا 15 سال اخیر رساند، اما از زمانی که نرخ بهره را در ماه مارس شروع به افزایش نرخ‌ها کرد، دستورالعمل‌های آتی را حذف کرد و زبانی را که می‌گفت باید بیشتر افزایش یابد را کنار گذاشت.

دارسی بریگز، مدیر پورتفولیوی در فرانکلین تمپلتون کانادا، می گوید: «به نظر می رسد بازارها آن را کمی بیش از حد انتظار گرفته اند، اما برداشت ما این است که در آخرین دوره چرخه کاهش نرخ هستیم و تقریباً نزدیک به توقف هستیم. .

بازارهای پول در ماه ژوئن به سمت قیمت در نرخ پایانی یا اوج نرخ بهره در این چرخه، 4.43 درصد حرکت کردند که حدود 7 واحد پایه نسبت به قبل از تصمیم گیری سیاست افزایش داشت.

دلار کانادا پس از رسیدن به ضعیف ترین سطح خود از 4 نوامبر در 1.3699، با 0.4 درصد افزایش در 1.36 به دلار یا 73.53 سنت آمریکا معامله شد.

نظرسنجی رویترز نشان می‌دهد که با کاهش محدودیت‌های مربوط به کووید-19 و کاهش احتمالی فدرال رزرو، کمپین افزایش نرخ بهره، این ارز در سال آینده افزایش خواهد یافت.

چین روز چهارشنبه گسترده‌ترین تغییرات را در رژیم قاطع ضد کووید از زمان شروع همه‌گیری سه سال پیش اعلام کرد.

با این حال، قیمت نفت، یکی از صادرات عمده کانادا، 0.4 درصد کاهش یافت و به 73.93 دلار در هر بشکه رسید، زیرا نگرانی ها از رکود افزایش یافت.

بازده اوراق قرضه دولتی کانادا در منحنی معکوس عمیق تری افزایش یافت.

شاخص 10 ساله با 3.2 واحد افزایش به 2.808% رسید، پس از اینکه قبلاً به پایین ترین حد خود از 16 آگوست با 2.715% رسیده بود.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/c-rebounds-as-boc-opts-for-another-oversized-rate-hike-2959393